Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych – Andrzej Seweryn

308

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

sdr

Andrzej Seweryn to aktor, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Polski artysta o zasłużonym statusie międzynarodowej gwiazdy. Każda z jego ról – czy to filmowa czy teatralna – była i jest szeroko komentowana i każda jest niepowtarzalną kreacją. Był trzecim w historii cudzoziemcem, który otrzymał angaż do narodowego teatru Francji do słynnej Comedie -Francaise. Sam Steven Spielberg brał go pod uwagę do głównej roli w „Liście Schindlera”. Jako jeden z nielicznych Polaków może poszczycić się odznaczeniem Legii Honorowej. I to właśnie na wywiad z Andrzejem Sewerynem zapraszamy do audycji „Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych”. Rozmowę przeprowadził Dominik Kubalski podczas 18. Festiwalu Filmów – Spotkań Niezwykłych w Sandomierzu. W wywiadzie dziennikarz Radia Bezpieczna Podróż pytał znanego aktora m.in. o to, czym dla niego jest kultura, jak wspomina pracę w Comedie-Francaise, co spowodowało, że bierze udział w warsztatach teatralnych dla osób z niepełnosprawnościami. Jeśli chcecie wiedzieć, o co jeszcze Andrzeja Seweryna pytał Dominik, koniecznie posłuchajcie wywiadu:

Andrzej Seweryn 01
Andrzej Seweryn 02

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj koniecznie: Wywiad z Katarzyną Traczyńską

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia