CBŚP i KAS przejęły broń, amunicję i 1,5 mln papierosów

285

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

cbśp
fot. www.policja.pl

W powiecie tomaszowskim w województwie łódzkim funkcjonariusze CBŚP i KAS przechwycili broń, amunicję, papierosy, ale również gotówkę.

CBŚP na tropie nielegalnego biznesu

W ręce Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej trafiło prawie pół miliona sztuk nielegalnych papierosów. Przejęto również broń wraz z 54 sztukami amunicji, a ponadto także tłumik do pistoletu. Zostały zatrzymane 3 osoby, zaś dwóm z nich postawiono zarzuty przestępstw karno-skarbowych. Funkcjonariusze CBŚP odkryli również, że na strychu w specjalnym schowku znajdującym się pod podłogą, ukryto kilkaset tysięcy złotych w gotówce. To jednak nie koniec znalezisk. W wyniku wszczętych poszukiwań na terenie jednej z posesji funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 620 tysięcy złotych w gotówce. Funkcjonariusze z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji oraz łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej ustalili również, że na terenie jednej z posesji w powiecie tomaszowskim, w województwie łódzkim, może znajdować się magazyn nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Będąc na tropie przestępców, służby przystąpiły do działań i zatrzymały do kontroli wyjeżdżający z podejrzanej posesji pojazd dostawczy. Następnie przeszukały całą nieruchomość, na której mogły być magazynowane nielegalne papierosy. Po sprawdzeniu przestrzeni ładunkowej samochodu oraz garażu funkcjonariusze znaleźli w obydwu tych miejscach łącznie prawie 1,5 miliona papierosów typu „slim”. Papierosy nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej, nie miały też naniesionych jakichkolwiek znaków towarowych. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Jednym z nich był 49-letni kierowca samochodu dostawczego, drugim – 54-letni właściciel nieruchomości. Służby postanowiły przeszukać także inną nieruchomość znajdującą się na terenie tego samego powiatu, mogącą mieć związek ze sprawą. Kiedy dotarli na teren posesji, znaleźli tam pistolet z magazynkiem, w którym znajdowały się 4 sztuki naboi, a także tłumik i dodatkowe 50 sztuk amunicji.

Fot. www.policja.pl
Fot. www.policja.pl

Przejęto ponad 600 tysięcy złotych

Przechwycenie cennego, nielegalnego, jakim były papierosy, nie zakończyło poszukiwań. Na strychu w specjalnym schowku znajdującym się pod podłogą funkcjonariusze odkryli również kilkaset tysięcy złotych w gotówce. Z kolei łącznie na terenie całej posesji zabezpieczyli ponad 620 tysięcy złotych. Broń oraz amunicję znaleziono u kobiety, która została natychmiast zatrzymana. Wartość zabezpieczonych papierosów funkcjonariusze wstępnie szacują na ponad milion złotych. Z kolei gdyby te wyroby trafiły na rynek, naraziłoby to Skarb Państwa na straty w wysokości 1,3 miliona złotych. Dwóch zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty o przestępstwa karno-skarbowe. Chodzi między innymi o przechowywanie i obrót nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Grozi im za to wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności. Postępowanie przygotowawcze prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim. Policja informuje, że postępowanie ma charakter rozwojowy.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Źródło: www.policja.pl

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia