Ford Tourneo Custom Active

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ford Tourneo Custom Active to auto wyjątkowo udane. Każdy kto choć raz zasiądzie za jego kierownicą na pewno nie nazwie go toczydłem. Ten uterenowiony combivan lub jak kto woli off-roadowy minibus na 17-calowych kołach sprawdza się świetnie jako auto rodzinne. Mało tego zaskakuje osiągami, jak i rozwiązaniami technicznymi.

Ford Tourneo Custom Active – napęd

Jednostką napędzającą tego dość słusznych rozmiarów Forda (5,34 m długość, 1,98 m szerokość, 1,95 m wysokość) to dwulitrowy diesel o mocy 185 KM. Pozwala mu on osiągnąć maksymalną prędkość 180 km/h. Przy czym zużywa odpowiednio 7,9 l oleju napędowego na 100 km na autostradzie i 9,1 l w ruchu miejskim. Nowy Ford Tourneo CustomActive wyposażony jest w 6-biegową manualną skrzynię biegów oraz opcjonalny mechaniczny układ różnicowy o ograniczonym poślizgu. Ten ostatni pozwala mu dobrze trzymać się drogi.  

Design i rozwiązania techniczne

Na pierwszy rzut oka Tourneo Custom Active wyróżnia „normlane” zawieszenie bez prześwitu à la crossover. Kolejno uwagę zwracają sporych rozmiarów grill, listwy poszerzające nadkola, lakierowana dolna część przedniego i tylnego zderzaka na ciemnoszary kolor oraz stopnie boczne, poprowadzone na pełnej długości auta. Model auta, który brał udział w naszych testach „ubrano” w kolor o zaskakującej nazwie Sedona Orange.

Na pokładzie najnowszego Tourneo Custom Active może podróżować wyjątkowo wygodnie od 5 do 7 osób. Auto to charakteryzuje tak zwany inteligentny układ foteli w opcji 2+3+3. Co ważne środkowy rząd można zamontować tyłem do kierunku jazdy. Ponadto dla tak dużej grupy podróżujących przewidziano system Wi-Fi mogący obsłużyć jednocześnie 10 urządzeń. A dodatkowo za sprawą gniazda 230V można podczas jazdy naładować laptopa bądź tablet. To, co z pewnością wyróżnia ten model spośród innych z tego segmentu aut produkowanych przez konkurencję to liczba schowków, kieszeni i uchwytów na drobiazgi, napoje… itp. Do tego dodać należy jeszcze bagażnik o pojemności 1900 litrów i relingi dachowe w kolorze srebrnym. Zapakowanie nart czy deski surfingowej nie stanowi więc już problemu.

Ford Tourneo Custom Active – systemy wspomagające

Jak przystało na współczesne auto Ford Tourneo Custom Active jest niemal naszpikowany systemami wspomagającymi kierowcę. W modelu, który przyszło nam testować mieliśmy do dyspozycji oprócz systemu wspomagania nagłego hamowania czy asystenta parkowania, także asystenta pasa ruchu, asystenta bocznego wiatru, system poprawiający stabilność auta na zakrętach oraz system kontroli wywrócenia pojazdu. Dodatkowo jeszcze zamontowano w nim system kontroli koncentracji kierowcy, asystenta rozpoznawania znaków drogowych, inteligentny tempomat i zdalne uruchamianie silnika.

 

  

Co do kosztów zakupu nowego Forda Tourneo Custom Active to ceny zaczynają się od 174 tys. zł. Za egzemplarz z naszych testów trzeba zapłacić dużo więcej, bowiem około 227 tys. zł.

Posłuchaj audycji Moto Magazynu Radia Bezpieczna Podróż o Fordzie Tourneo Custom Active:

01
02
03
04

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj koniecznie: Skoda Kodiaq 2.0 TSI Laurin & Klement

Brak postów do wyświetlenia