„Młodość nie zwalnia od myślenia” – kampania

44
młodość nie zwalnia od myślenia
fot. Calvin Shelwell / Unsplash

„Młodość nie zwalnia od myślenia” to nazwa kampanii edukacyjno-informacyjnej zorganizowanej przez gdańską policję.

„Młodość nie zwalnia od myślenia” – kampania gdańskiej policji

Wakacje to czas radości i beztroski, na który bardzo długo czekało wielu z na. Pragniemy spędzić je tak, żeby przywieźć do domu jak najpiękniejsze wspomnienia. Planując zasłużony wypoczynek, zwłaszcza po wielu miesiącach pandemicznej izolacji, myślimy o różnych częściach naszego kraju. Część z nas zapewne wybierze się do wymarzonych kierunków za granicą. Niezależnie od tego, czy jedziemy na Bałtyk, Morze Śródziemne, czy nad Ocean Indyjski, niezmiernie ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności nad wodą. Szczególnie młodzi ludzie narażeni są na niebezpieczeństwo groźnego wypadku. Powodem bywa brawura i brak wyobraźni. Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku rozpoczęła kampanię „Młodość nie zwalnia z myślenia”. Opublikowała spot, który ma być przestrogą dla nierozważnych i bezmyślnych zachowań nad wodą. Cały spot jest do  obejrzenia na kanale YouTube pod tym linkiem: KLIK!

Daj sobie szansę i przeżyj!

Każdy z nas ma swój plan na to, jak spędzimy wolny czas podczas upragnionego urlopu. Jedni udają się na zorganizowane wyjazdy wakacyjne, inni wolą spontanicznie realizować swoje pomysły. We wszystkich tych przypadkach najważniejsze jest to, abyśmy pamiętali o naszym bezpieczeństwie i rozwadze. Najważniejsze jest, aby nasz urlop był czasem odpoczynku i zabawy. Nie możemy dopuścić, aby zamienił się w moment, w którym będzie miało miejsce wydarzenie z tragicznym skutkiem. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych, ludzi będą realizować kampanię „Bezpieczne wakacje” od serii materiałów filmowych ze specjalnym przesłaniem. Pierwszy spot dotyczy utonięć. Od rozpoczęcia wakacji doszło już do wielu rodzinnych tragedii. Od 1 czerwca do 8 lipca funkcjonariusze odnotowali 7 utonięć, a od początku roku aż 19 osób w ten sposób straciło życie.

Piękna pogoda i upały zachęcają do tego, żeby korzystać z kąpieli wodnych i słonecznych, jednak wielokrotnie są to zachowania nieodpowiedzialne, a spożywany przy tej okazji alkohol ma często tragiczne skutki. Młodość nie zwalnia z myślenia – daj sobie szansę i przeżyj!

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż