Filip Pelc radny dz. Białołęka – o problemach jej mieszkańców

341

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Białołęka, a właściwie problemy jej mieszkańców były tematem rozmowy z Filipem Pelcem. Z radnym tej dzielnicy spotkaliśmy się w studiu Radia Bezpieczna Podróż. Wywiad odbył się w ramach programu realizowanego wspólnie ze Stowarzyszeniem ULICA DZIELNICA STOLICA i Portalem Północna Ćwiartka. Jak przyznał radny Filip Pelc Białołęka jako najszybciej rozwijająca się dzielnica stolicy cierpi na niedostateczną infrastrukturę drogową i zbyt mało szkół. Jednak ostatnimi czasy dwa problemy spędzają sen z powiek jej mieszkańców. Pierwszym jest kwestia dzikiego wysypiska u zbiegu ulic Liczydło i Powałów oraz rozbudowa linii kolejowej przez Białołękę do Nasielska. W przypadku tej ostatniej mieszkańców niepokoi m.in. groźba dewastacji terenów zielonych, głównie lasów Choszczówki. PKP zaproponowało siedem wariantów tras, w tym tę, która zakłada przebieg w tunelu pod centrum szkolenia policji w Legionowie.

Warto dodać, iż Filip Pelc radny dz. Białołęka (ur. 1990) jest absolwentem kierunku dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Mandat radnego uzyskał dwukrotnie, po raz pierwszy w 2014 roku, po raz drugi w 2018 roku. Oba z ramienia Komitetu Wyborczego Inicjatywa Mieszkańców Białołęki. Działa w ramach stowarzyszenia Nasza Choszczówka, w którym organizuje olimpiadę sportową dla dzieci i wydaje lokalną gazetę. Koordynował koncerty Solidarni z Białorusią jako członek zarządu stowarzyszenia ,,Inicjatywa Wolna Białoruś”.

Filip Pelc radny dz. Białołęka

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj koniecznie: Rozmowa z radną Agnieszką Borowską

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia