Powstanie Warszawskie w północnych dzielnicach stolicy

192

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Powstanie Warszawskie – kilka dni temu minęła 77. rocznica jego wybuchu. Tradycyjnie już 1 sierpnia o godzinie 17.00 na ulicach stolicy zamarł ruch, włączono syreny, wystrzelono biało-czerwone race. W ten sposób po raz kolejny warszawiacy oddali hołd powstańcom. Radio Bezpieczna Podróż w ramach audycji realizowanej ze Stowarzyszeniem ULICA DZIELNICA STOLICA oraz Portalem Północna Ćwiartka wspomina przebieg powstania w północnych dzielnicach Warszawy. O tamtych sierpniowych dniach opowiada historyk Małgorzata Tupalska. Jak to się stało, że na Żoliborzu Powstanie Warszawskie wybuchło kilka godzin wcześniej niż o godzinie W? Czy powstańcze plany względem tej dzielnicy się powiodły? Czym była i jak długo funkcjonowała Republika Żoliborska? Dlaczego powstańcom nie udało się opanować lotniska bielańskiego? Na te i inne pytania dotyczące tego zbrojnego wystąpienia Armii Krajowej przeciwko Niemcom odpowiedź znajdziecie w programie. Zapraszamy do wysłuchania.

Rozmowa z historykiem Małgorztą Tupalską

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Alina Janowska mieszkanka Żoliborza

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia