Pierwsza pomoc na co dzień

207

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pierwsza pomoc na co dzień. Jak już wiemy wiedza o pierwszej pomocy okazuje się być dzisiaj  niezbędną. Poza tym jest to temat  bardzo szeroki, bo przecież pierwsza pomoc nie odnosi się tylko i wyłączenie do umiejętności prawidłowego przeprowadzenia sztucznego oddychania. To także umiejętność poradzenia sobie bądź pomocy innym przy urazach, które niekoniecznie prowadzą do zatrzymania krążenia.

Przed większymi i mniejszymi urazami nikomu jeszcze nie udało się uchronić. Do większości z nich dochodzi w naszych własnych domach. Najczęściej podczas różnego rodzaju prac domowych i naprawczych. Najczęściej łamiemy kość piszczelową, ramienną oraz kości przedramienia. Zdarza się też, że zostaniemy użądleni lub ukąszeni przez jakiś owad lub zwierzę.

Jak pokazują statystki do największej liczby mniejszych bądź większych urazów dochodzi w domu. Oparzenia, upadki, zadławienie, utopienie czy uduszenie się podczas snu – to zdarzenia, do których dochodzi w miejscu, które kojarzy nam się z ostoją i bezpieczeństwem. Co robić więc, gdy takie nam się zdarzy?

Zapraszamy do wysłuchania audycji „Bezpieczni na Mazowszu – Pierwsza pomoc na co dzień”. Audycja została zrealizowana przez Radio Bezpieczna Podróż.

Cz. 1 – Pierwsza pomoc na co dzień – Bezpieczni na Mazowszu – odcinek 6
Cz. 2 – Pierwsza pomoc na co dzień – Bezpieczni na Mazowszu – odcinek 6
Cz. 3 – Pierwsza pomoc na co dzień – Bezpieczni na Mazowszu – odcinek 6

Foto: Pixabay

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj koniecznie: Pierwsza pomoc

Materiał powstał we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia