Pierwsza pomoc na co dzień

0
6

Pierwsza pomoc na co dzień. Jak już wiemy wiedza o pierwszej pomocy okazuje się być dzisiaj  niezbędną. Poza tym jest to temat  bardzo szeroki, bo przecież pierwsza pomoc nie odnosi się tylko i wyłączenie do umiejętności prawidłowego przeprowadzenia sztucznego oddychania. To także umiejętność poradzenia sobie bądź pomocy innym przy urazach, które niekoniecznie prowadzą do zatrzymania krążenia.

Przed większymi i mniejszymi urazami nikomu jeszcze nie udało się uchronić. Do większości z nich dochodzi w naszych własnych domach. Najczęściej podczas różnego rodzaju prac domowych i naprawczych. Najczęściej łamiemy kość piszczelową, ramienną oraz kości przedramienia. Zdarza się też, że zostaniemy użądleni lub ukąszeni przez jakiś owad lub zwierzę.

Jak pokazują statystki do największej liczby mniejszych bądź większych urazów dochodzi w domu. Oparzenia, upadki, zadławienie, utopienie czy uduszenie się podczas snu – to zdarzenia, do których dochodzi w miejscu, które kojarzy nam się z ostoją i bezpieczeństwem. Co robić więc, gdy takie nam się zdarzy?

Zapraszamy do wysłuchania audycji “Bezpieczni na Mazowszu – Pierwsza pomoc na co dzień”. Audycja została zrealizowana przez Radio Bezpieczna Podróż.

Cz. 1 – Pierwsza pomoc na co dzień – Bezpieczni na Mazowszu – odcinek 6
Cz. 2 – Pierwsza pomoc na co dzień – Bezpieczni na Mazowszu – odcinek 6
Cz. 3 – Pierwsza pomoc na co dzień – Bezpieczni na Mazowszu – odcinek 6

Foto: Pixabay

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj koniecznie: Pierwsza pomoc

Materiał powstał we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego