Najstarsi rodzice wśród gwiazd

377

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Najstarsi rodzice

W latach największej aktywności zawodowej sławy są często zbyt zajęte, by pomyśleć o dziecku. W Polsce wiele z nich również nie spieszy się z tym tematem. Ile lat mają najstarsi rodzice wśród gwiazd?  

Najstarsi rodzice – niespodziewana ciąża 

Kiedy amerykańska aktorka Halle Berry dowiedziała się o ciąży była w szoku. Choć, gwiazda wychowywała już pięcioletnią córkę, to mając 47 lat nie sądziła, że ponownie może zostać mamą. Swojego syna urodziła w 2013 roku. Mateo Robert Martinez jest owocem trzeciego małżeństwa aktorki. Ze względu na endometriozę lekarze uznali, że Susan Sarandon (na zdjęciu głównym) nie będzie mogła mieć dzieci. W 1992 roku na świat przyszedł jednak jej syn Miles. Znana przede wszystkim z serialu „Gotowe na wszystko”, Marcia Cross zaszła w ciąże w czasie pracy nad produkcją. W mediach zaczęły pojawiać się spekulacje, czy ciąża nie jest przypadkiem efektem zabiegu in vitro. Gwiazda nie odniosła się jednak do tych doniesień. Urodziła dziecko mając 45 lat. Monica Bellucci pierwszy raz została mamą w 2004 roku, następnie z mężem bardzo starali się o dziecko. Po kilku latach udało się, jej córka Leonie przyszła na świat w 2010 roku. Podobnie jak Marcia Cross, włoska aktorka urodziła w wieku 45 lat. 

Najstarsi rodzice

Najstarsi rodzice – rodzime gwiazdy 

Polskie celebrytki również coraz częściej odkładają macierzyństwo na później. Jedną z najgłośniejszych ciąż naszego show-biznesu była ciąża Małgorzaty Kożuchowskiej (na zdjęciu w środku). Gwiazda urodziła długo wyczekiwanego syna w wieku 43 lat. Jakiś czas temu media żyły historią Barbary Sienkiewicz. Aktorka znana m.in. z serialu „Klan” czy „Na Wspólnej” urodziła bliźniaki w wieku 60 lat. W ten sposób zyskała nawet miano „najstarszej mamy wśród polskich gwiazd”. Wokalistka i kompozytorka Justyna Steczkowska ma troje dzieci. Najmłodsze z nich – córka Helenka urodziła się, gdy artystka skończyła 41 lat. Swojego pierwszego syna Piotra, była wokalistka zespołu Brathanki, Halina Mlynkowa urodziła w 2004 roku. Jest on owocem jej pierwszego małżeństwa z aktorem i prezenterem – Łukaszem Nowickim. W lipcu 2021 roku, w wieku 44 lat powitała na świecie swoje drugie dziecko – syna Leo. Późno w roli mamy zadebiutowała z kolei Katarzyna Skrzynecka. Gwiazda programu „Twoja twarz brzmi znajomo” urodziła córkę mając 41 lat. 

Najstarsi rodzice – ojcowie 

Późnego rodzicielstwa doświadczają również znani ojcowie. W 2018 w mediach głośno było o narodzinach dziecka Marka Kondrata. Znany aktor został ojcem po raz trzeci w wieku 67 lat. Jego córka jest owocem małżeństwa z młodszą o 38 lat Antoniną Turnau – córką wokalisty i kompozytora Grzegorza Turnau. W wieku 72 lat ojcem został również aktor i prezenter, znany z kultowego teleturnieju „Familiada” Karol Strasburger. Kilka miesięcy wcześniej poślubił on swoją menadżerkę, Małgorzatę Weremczuk. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner w 2019 powitał na świecie swoje trzecie dziecko – syna Leopolda. Działacz sportowy został ojcem w wieku 65 lat. Późne rodzicielstwo budzi coraz mniejszą sensację. Same gwiazdy z kolei przyznają, że nowa rola staje się w tej sytuacji nie tylko większym wyzwaniem, ale i szczególnym doświadczeniem.

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także: Gwiazdy, które wygrały z rakiem piersi

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia