Schronienie dla bezdomnych

285

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Schronienie dla bezdomnych – na terenie województwa mazowieckiego jest ponad 300 miejsc, w których osoby bez dachu nad głową mogą znaleźć pomoc. Bezdomność dotyka różnych ludzi – nie tylko tych z tzw. marginesu społecznego. Często jej przyczyną bywają różnego rodzaju oszustwa finansowe, o których w cyklu audycji „Bezpieczni na Mazowszu” mówiliśmy niejednokrotnie. Jednym z takich miejsc, przeznaczonych dla bezdomnych mężczyzn jest Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn w Legionowie. I jemu poświęcony jest kolejny odcinek naszej audycji „Bezpieczni na Mazowszu – schronienie dla bezdomnych”. Ekspertem w programie jest Krzysztof Wesołowski – dyrektor ośrodka.

Schronienie dla bezdomnych – pomoc samorządu

Schronisko to prowadzone jest przez legionowskiego Centrum Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Nasz rozmówca wyjaśnia między innymi, jak zorganizowane jest schronisko, kto może ubiegać się o czasowy pobyt w nim oraz na jaką pomoc mogą liczyć ci, którzy już w nim przebywają. Warto podkreślić, że legionowskie Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn działa od 1994 roku. Jego siedziba mieści się w dwóch budynkach na osiedlu “Kozłówka” przy ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej 20. Tak zwany ciepły kąt może tu znaleźć 40 mężczyzn. Obecnie większość zamieszkujących placówkę jest w wieku 50+ i więcej. Warto dodać, iż budżet schroniska wynosi 350 tys. zł i pochodzi on z środków samorządu lokalnego. Godnym uwagi jest również fakt, że pobyt w schronisku zwykle trwa minimum 3 miesiące i jest bezpłatny.

Schronienie dla bezdomnych – najważniejsze pytania

Co istotne przy schronisku działa również spółdzielnia socjalna i mieszkanie chronione treningowe dla mężczyzn. Miejsce to jest przeznaczone dla pełnoletnich wychowanków pieczy zastępczej. Kto kieruje młodych ludzi pozbawionych rodziny czy opieki, ale wciąż kształcących się, do mieszkania chronionego? Na czym polega pobyt w takim mieszkaniu? I jak długo można w nim przebywać? Odpowiedzi na te i inne pytania usłyszycie w naszej audycji, którą zrealizowali dziennikarze Radia Bezpieczna Podróż. Zapraszamy do wysłuchania.

A gdzie jeszcze bezdomni mogą znaleźć pomoc w województwie mazowieckim? Listę ośrodków dla nich przeznaczonych znajdziesz tutaj.

Cz. 1 – Bezpieczni na Mazowszu – Schronienie dla bezdomnych – odcinek 20
Cz. 1 – Bezpieczni na Mazowszu – Schronienie dla bezdomnych – odcinek 20
Cz. 1 – Bezpieczni na Mazowszu – Schronienie dla bezdomnych – odcinek 20

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj także: Schronienie dla samotnych matek

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia