Biznesy polskich gwiazd

0
56
Biznesy polskich gwiazd

Coraz więcej sław decyduje się tworzyć własne interesy. Trudno się dziwić bowiem zarówno kariera artystyczna, dziennikarska, jak i sportowa nie będzie trwać wiecznie. Poznaj najpopularniejsze biznesy polskich gwiazd. Które z nich są najbardziej dochodowe? 

Biznesy polskich gwiazd – pionierzy swojej marki 

Nie można zacząć lepiej, niż od Anny i Roberta Lewandowskich (na zdjęciu głównym). Piłkarz Bayernu Monachium oraz jego żona cały czas pomnażają swój imponujący majątek. W ostatnich dniach głośno jest o restauracji stworzonej przez małżeństwo w centrum Warszawy. Przy tym każde z nich tworzy również własną markę. Robert Lewandowski podpisał kontrakty z kilkoma dużymi markami, miał także swoją autorską kolekcję garniturów. W 2015 roku został również wspólnikiem w firmie deweloperskiej. Anna Lewandowska budowanie swojej marki zaczęła od założenia bloga Healthly Plan by Ann, gdzie udziela licznych porad żywieniowych. Trzy lata później w sklepach stacjonarnych pojawiły się zdrowe produkty sygnowane jej nazwiskiem. W tym samym roku powstała również aplikacja, na której dostępne były przepisy i ćwiczenia przygotowane przez trenerkę. Trzy lata temu gwiazda otworzyła w Warszawie centrum treningowo-dietetyczne, a kilka miesięcy później pierwszą kawiarnię. Oprócz tego trenerka jest również ambasadorką kilku marek, stworzyła także własną linię kosmetyków wegańskich.

  Biznesy polskich gwiazd

Biznesy polskich gwiazd – wspierać młode talenty 

KS Eve-nement Zakopane to klub narciarski wspierający sportowy rozwój dzieci i młodzieży. Inicjatywa została stworzona przez obecnie najpopularniejszego skoczka narciarskiego – Kamila Stocha. Pomysłodawczynią klubu jest jednak jego żona Ewa Bilan-Stoch, która obecnie pełni także rolę prezesa. Zawodnikiem KS Eve-nement Zakopane jest m.in. Stefan Hula. Jeden z najpopularniejszych pozazawodowych biznesów prowadzi obecnie Marek Kondrat. Znany aktor otworzył kilka lat temu własną winiarnię i to w tej branży obecnie realizuje się najbardziej. Dziennikarz Kuba Wojewódzki (na zdjęciu w środku) nie dawno stworzył własną sieć restauracji „Niewinni Czarodzieje 2.0”. Nazwa lokalu nie jest przypadkowa bowiem swoim stylem nawiązuje właśnie do filmowego tytułu. Znana przede wszystkim z serialu „BrzydUla,” Julia Kamińska może pochwalić się salonem fryzjerskim, który często gości wiele znanych twarzy polskiego show-biznesu. Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, Kayah spełnia się nie tylko jako artystka, ale i bizneswoman. Gwiazda od kilku lat prowadzi własną wytwórnię muzyczną. 

Biznesy polskich gwiazd – inny sposób na życie 

Kosmetyczny biznes jest ostatnio wielkim powodem do dumy Kingi Rusin. Dziennikarka bardzo chętnie promuje swoje produkty m.in. w mediach społecznościowych. Gwiazda serialu „Na Wspólnej”, Anna Korcz w ubiegłym roku otworzyła w Warszawie sklep z żywnością oraz kawiarnie. Ponadto od kilku lat prowadzi ośrodek „Zacisze”, w którym organizowane są np. przyjęcia ślubne. Z kolei w edukacje postanowił zainwestować znany z seriali „Miodowe lata” czy „Ranczo” Cezary Żak. Aktor od jakiegoś czasu jest właścicielem szkoły językowej. We własne teatry postanowili zainwestować natomiast m.in. Krystyna Janda, Michał Żebrowski i Tomasz Karolak. Nie tylko pandemia koronawirusa sprawiła, że gwiazdy zaczęły szukać innych możliwości utrzymania dochodu. Wiele z tych nazwisk odkryło w sobie w ten sposób nowe powołanie, w którym może realizować kolejne możliwości. 

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także: Gwiazdy bez retuszu – trendy naturalność