Dzień Różowej Wstążki w Legionowie

247

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dzień Różowej Wstążki to wydarzenie, które odbędzie się w Legionowie w piątek 15 października. W tym dniu bowiem obchodzimy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, a jego symbolem jest właśnie różowa wstążka. Ponadto to właśnie październik od 1985 roku jest celebrowany na całym świecie jako Miesiąc Świadomości Raka Piersi. Głównym punktem legionowskich obchodów Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi będzie marsz ulicami miastami, zwany Marszem Różowej Wstążki. Rozpocznie się on w samo południe. Marsz wyruszy spod siedziby Stowarzyszenia Nadzieja, przy którym działa klub Amazonek – ulica Piłsudskiego 3 – i będzie wiódł do ratusza. Tam z kolei odbędą się pozostałe działania związane z profilaktyką zdrowia. Przybyłych powita między innymi prezydent miasta Roman Smogorzewski. Warto jeszcze dodać, że w godzinach 8-13 przy miejskim ratuszu będzie stał mammobus, w którym będzie można wykonać nieodpłatnie badania mammograficzne.

A więcej informacji na temat legionowskich działań w dniu usłyszycie Państwo w specjalnym wydaniu programu „Legionowo- Miasto Przyjazne Mieszkańcom”. Zapraszamy do wysłuchania.

Dzień Różowej Wstążki – Legionowo 15 października 2021

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj także: Legionowskie Amazonki

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia