Klub legionowskich Amazonek

206

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

sdr

Klub legionowskich Amazonek powstał w 2011 roku przy Stowarzyszeniu Pomocy Potrzebującym NADZIEJA. O jego działalności, zwłaszcza edukacyjnej z zakresu profilaktyki nowotworu piersi, rozmawiamy z Marianną Trojanowską. W studiu Radia Bezpieczna Podróż w ramach programu „Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom” mówimy również o obchodach Dnia Różowej Wstążki. Ten tradycyjnie przypada 15 października. W legionowskich szeregach Amazonek są obecnie 24 kobiety. Część z nich to tak zwane ochotniczki, czyli wolontariuszki niosące pomoc i psychologiczne wsparcie na oddziałach onkologicznych. Działania profilaktyczne klub legionowskich Amazonek od kilku lat prowadzi w formie warsztatów samobadania piersi i prelekcji w szkołach średnich. Jak wyglądają takie warsztaty? W jaki sposób prawidłowo wykonać samobadanie piersi? Dlaczego nie każda kobieta może poddać się badaniu mammograficznemu? Czy urazy piersi prowadzą do nowotworu? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w wywiadzie z Marianną Trojanowską. Do wysłuchania którego serdecznie zapraszamy.

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj także: Dzień Różowej Wstążki w Legionowie

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia