Portale randkowe dla osób niewidomych – test

598

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Czy portale randkowe są dostępne dla osób niewidomych?

Aplikacje i portale randkowe są dzisiaj jedną z najpopularniejszych form tworzenia związków, czy zawierania nowych znajomości na zróżnicowanej towarzyskiej stopie. W obecnych czasach, kiedy ludzie często w ferworze codziennych obowiązków nie mają za bardzo czasu na poszukiwania drugiej połówki w realu, to właśnie one przychodzą z pomocą. A czy osoby niepełnosprawne mogą w ten sposób poszukiwać kogoś dla siebie? Odpowiedź brzmi, w rzeczy samej tak. Z kolei drugie pytanie, jakie się w tym momencie nasuwa, czy wszystkie portale randkowe są dostępne, chociażby dla osób niewidomych? Mam nadzieję, że odpowiedź znajdziecie w niniejszym artykule.

Portale randkowe dla niewidomych? Tinder – zalety…

No dobrze. Zacznijmy od najpopularniejszego serwisu skupiającego singli z całego świata, czyli od Tindera. To bardziej aplikacja randkowa niż portal. Ze strony internetowej możemy się m.in. dowiedzieć, że aplikacja jest bardzo przyjazna dla każdego oraz że jest darmowa! Właściciele deklarują, że Tinder posiada już ponad 55 miliardów par. Liczby przedstawiają się więc obiecująco. Zachęcony ładnie wyglądającą stroną, a także historiami ludzi tam zamieszczonymi zakładam konto. Zarejestrować się możemy łącząc się z kontem google, apple, Facebookiem czy numerem telefonu. Ważne jest, żeby udostępnić aplikacji swoją lokalizację. Po dopełnieniu wszystkich formalności lecimy w prawo lub w lewo. Ale czy na pewno?

… i wady

W moim odczuciu porównując dwie inne aplikacje na systemie IOS Tinder wypada niestety najgorzej. Owszem możemy przeglądać profile. Niemniej brakuje mi m.in. filtrów wyszukiwania, takich jak możliwość wyboru wieku, wyglądu zewnętrznego, czy miasta. Poza tym, jeśli włączam wyszukiwanie po mojej lokalizacji, to czemu potrafią wyskoczyć osoby znajdujące się 150 kilometrów ode mnie? Osoba niewidoma dużo lepiej może się odnaleźć na stronie internetowej. Z jej poziomu można korzystać ze swojego konta i posiada ona bardziej przejrzysty interface. A teraz co nieco o tej darmowości. Aplikacja jest darmowa w sklepie Appstore, czy w momencie, gdy pobieramy ją na androida. Jednakże bez wykupienia któregoś z kilku dostępnych pakietów premium mamy dość spore ograniczenia w korzystaniu. Ale, żeby nie było, że tylko narzekam, twórców należy pochwalić za fajną dostępność w kwestii edytowania i budowy własnego profilu.

Badoo, czyli witaj Rosjo!

Ej, ale co ty gadasz? Spokojnie, oczy lub syntezatory mowy wam nie wariują, a ja już śpieszę z odpowiedzią. Badoo to kolejny randkowy serwis społecznościowy, który powstał w Rosji. Stworzył go Andriej Andriejew w 2006 roku. Według danych z lutego 2018 serwis posiada około 370 milionów zarejestrowanych użytkowników. Test tej aplikacji na systemie IOS pokazał, że jest ona dużo lepiej zaprojektowana dla osoby niewidomej. Nie jest jednak bez wad. Zacznijmy od zalet. Wygląd na telefonie jest dość prosty, więc łatwo można się nauczyć gdzie jest jaka funkcja. Mamy możliwość korzystania z różnorodnych filtrów wyszukiwania odpowiednich do naszych preferencji. Mały problem występuje, gdy chcemy zmienić kryteria wiekowe. Niestety z poziomu voice overa ta funkcja nie działa. Użytkownicy występują w formie listy więc mamy swobodę w przeglądaniu profili. Po wejściu w któryś możemy zostawić polubienie lub od razu wysłać wiadomość, jeżeli oczywiście drugi użytkownik wyraża na to zgodę w swoich ustawieniach prywatności. Aplikacja posiada sporo tak zwanych niewymawialnych „przycisków”, ale to nie problem, ponieważ jak wspominałem łatwo jest się ich nauczyć.

Portale randkowe – Sympatia

Zestawienie kończy nam jeden z najstarszych portali randkowych, czyli Sympatia, należąca do grupy Onet. Aplikacja w moim teście wypadła najlepiej ze wszystkich trzech. Bardzo prosty interface, nieograniczona możliwość zmian w profilu, czy w wyszukiwaniu, przejrzyste opisy profili innych użytkowników, jednym słowem mocna „Jedynka” w zestawieniu. Jeśli chodzi o budowę własnego profilu osoba niewidoma może korzystać zarówno ze strony internetowej, jak i z aplikacji. Pewne rzeczy jednak jak dla przykładu dodawanie zdjęć lepiej wykonać z poziomu strony, ponieważ voice over lepiej w tym temacie z nią współpracuje. Czasem zdarzy się, że aplikacja przeskakuje z jednego profilu na inny, ale to nie przeszkadza, ponieważ po wyjściu i wejściu z powrotem na interesujący nas profil wszystko działa normalnie. Pakiety premium nie są drożyzną w porównaniu do Tindera. Pakiet 6 miesięcy w sympatii kosztuje 49.90, czyli o dwa złote mniej, niż jeden miesiąc na Tinderze.

Test najpopularniejszych portali randkowych pokazał, że po mimo pewnych niedogodności możliwe jest, aby pod względem lepszego, lub gorszego wyglądu stron internetowych, czy aplikacji osoby niewidome na równych prawach z osobami pełnosprawnymi mogły z nich korzystać. Widać, że twórcy mają naszą społeczność na uwadze tworząc swoje produkty, co jest olbrzymim krokiem do tego, żeby osoby niepełnosprawne funkcjonowały na równi z pełnosprawnymi ludźmi.

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj także: Miłość w wirtualnych czasach

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia