Gwiazdy, które wygrały z nowotworem

507

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

z nowotworem

Wiele sław stoczyło walkę z nowotworem. W niektórych przypadkach ich zmaganiom żyło tysiące fanów. Same gwiazdy zgodnie twierdzą, że w ten sposób otrzymały największą lekcję pokory w swoim życiu. Przedstawiamy najsłynniejsze historie. 

Wygrali z nowotworem – heroiczna walka 

Michael Douglas o swojej chorobie dowiedział się w 2010 roku. Początkowo w mediach krążyła plotka, że zachorował na raka krtani. Prawda tymczasem była taka, że cierpiał na raka języka. Aktorowi groziła nawet częściowa utrata szczęki. Wkrótce potem poddał się chemioterapii, która okazała się sukcesem. Cynthia Nixon to gwiazda serialu „Sex w wielkim mieście”. W wieku 40 lat wykryto u niej złośliwy guz w prawej piersi. Początkowo aktorka wstydziła się ujawnić swój problem. Z czasem uznała, że jej historia może stać się inspiracją dla innych kobiet. Ogromną walkę z tym samym nowotworem stoczyła także Kylie Minogue (na zdjęciu głównym). Piosenkarka początkowo została źle zdiagnozowana. Jej leczenie polegało na częściowej mastektomii i chemioterapii. Artystka od lat chętnie angażuje się w działania mające na celu promowanie profilaktycznych badań. Znany z filmu „Dexter” Michael C. Hall musiał poddać się leczeniu po zdiagnozowaniu ziarnicy złośliwej. Obecnie jego choroba jest w fazie remisji. 

z nowotworem

Wygrali z nowotworem – przykład dla innych 

Irena Santor (na zdjęciu w środku) to jedna z największych ikon polskiej piosenki. O chorobie nowotworowej dowiedziała się w 2000 roku. Jak później przyznała w wywiadach na początku była przerażona. Dzięki wsparciu bliskich zdecydowała się jednak podjąć właściwe leczenie. Dziś przechodzi regularne badania profilaktyczne. Jednym z najbardziej znanych przypadków walki z nowotworem jest przykład Adama „Nergala” Darskiego, Muzyk cierpiał na ciężką odmianę białaczki. O swoje chorobie dowiedział się w 2010 roku. Między innymi dzięki wsparciu przyjaciół z zespołu Behemoth oraz jego ówczesnej partnerki – piosenkarki Dody artyście szybko udało się znaleźć dawcę szpiku. Od tamtego czasu wspiera Fundacje DKMS. Dziennikarz Kamil Durczok początkowo złą diagnozę przyjął z niedowierzaniem. Jak sam przyznał, uznał, że nastąpiła pomyłka. Po wyczerpującym leczeniu związanym m.in. z chemioterapią pokonał nowotwór. O swojej walce opowiedział później w książce „Wspólnie pokonajmy raka” autorstwa profesora Krzysztofa Składowskiego. 

Wygrali z nowotworem – ważna profilaktyka 

Jerzy Stuhr trafił do szpitala z problemami zdrowotnymi w 2011 roku. Kilka miesięcy później okazało się, że uznany aktor cierpi na raka krtani. O jego walce z chorobą opowiedziała m.in. jego żona, w której miał ogromne wsparcie. Barbara Stuhr przyznała, że lekarza przygotowywali ją do tego, że jej mąż z tego nie wyjdzie. Dziś na nowo cieszy się życiem, a efekty swoich zmagań opisuje w książce „Tak sobie myślę”. W latach 90. z nowotworem wygrała również Anna Seniuk. Ceniona polska aktorka później wyznała, że wraz z wiadomością o chorobie ustały propozycje zawodowe. Po powrocie do zdrowia jednak szybko wróciła na plan filmowy. Walka z nowotworem to przeżycie, które trudno jest opisać słowami. Gwiazdy, które wygrały z nim walkę są z kolei doskonałym przykładem na to, że taki los może spotkać każdego z nas. 

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także: Gwiazdy, które walczyły z rakiem trzustki.

Poznaj też, dlaczego badania profilaktyczne są ważne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia