Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Rozwój jakości życia osób z niepełnosprawnością w cyfrowej erze. Inkluzja czy ekskluzja?”

247

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Radio Bezpieczna Podróż oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego zapraszają na wydarzenie pn. Ogólnopolska Konferencję Naukowa online pt.: „Rozwój jakości życia osób z niepełnosprawnością w cyfrowej erze. Inkluzja czy ekskluzja?”. Konferencja odbędzie się 24 listopada, start o godz.: 9:00. Link do spotkania zamieścimy w dniu wydarzenia, na stronie głównej naszego portalu.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa – rozwój jakości życia w niepełnosprawności

Celem organizowanej Konferencji jest spotkanie przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych zajmujących się problematyką niepełnosprawności, rozwojem jakości życia w niepełnosprawności, jak również nowymi technologiami w kontekście stosowania ich przez osoby z niepełnosprawnością. Założeniem konferencji jest umożliwienie spotkania, w trakcie którego zostanie podjęta dyskusja nad proponowanymi obszarami tematycznymi. W aspekcie praktycznymi jej celem będzie rozpoznanie trudności i możliwości w zakresie wspierania osób z niepełnosprawnością w zakresie wsparcia technologicznego.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa – zamierzenia

Należy podkreślić, iż zamierzeniem Konferencji jest wieloaspektowe spojrzenia na podejmowane zagadnienia w celu wypracowania wspólnego podejścia dla dalszych działań teoretycznych i praktycznych.

Zapraszamy do udziału w Konferencji wszystkich, szczególnie pedagogów, pracowników socjalnych, socjologów, psychologów i przedstawicieli innych nauk zainteresowanych problematyką konferencji. W dyskusji nad proponowanymi tematami zamierzamy odwołać się zarówno do teorii, aktualnych wyników badań naukowych jak również praktyki. Zamierzeniem Konferencji jest wypracowanie obszaru wspólnych działań teoretycznych i praktycznych, które znajdą zastosowanie w procesie wspierania osób z niepełnosprawności.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa – obszary tematyczne

Proponowane obszary tematyczne, które zamierzamy podjąć w dyskusjach:

  • Współczesne wyzwania wobec niepełnosprawności
  • Czynniki wspierające inkluzję społeczną osób z niepełnosprawnością
  • Ekskluzja społeczna osób z niepełnosprawnością – uwarunkowania, przyczyny, przeciwdziałanie
  • Osoby z niepełnosprawnością wobec nowych technologii
  • Bariery ograniczenia utrudniające osobom z niepełnosprawnością dostęp do nowych technologii
  • Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu

Radio Bezpieczna Podróż

Nasze Radio – Radio Bezpieczna Podróż to pierwsza w Polsce i w Europie cyfrowa rozgłośnia radiowa, tworzona przez osoby z niepełnosprawnościami. Naszą misją jest nie tylko integrować niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, ale przede wszystkim, zatrudniać i szkolić kompleksowo osoby z niepełnosprawnościami. U nas zdobywają kwalifikacje w takich zawodach jak dziennikarz, reporter, serwisant, realizator dźwięku czy wydawca.

Jesteśmy pionierami, którzy dostrzegli potencjał i talenty drzemiące w tych, którzy przez lata byli wykluczani. Dajemy im szansę, jakiej nie odważyli się dać inni. Chcemy, by w przyszłości nasi niepełnosprawni pracownicy byli pełnoprawnymi uczestnikami rynku pracy. By bez kompleksów mogli ubiegać się o stanowiska w największych redakcjach w kraju, jak i za granicą. Nasi dziennikarze i członkowie zespołu realizatorskiego, pomimo niepełnosprawności, z którymi się zmagają.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia