Twoja bezpieczna WuKaDka – koniec edycji 2021

237

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W listopadzie 2021 r. Warszawska Kolej Dojazdowa kończy pierwszą edycję kampanii, pn. „Twoja bezpieczna WuKaDka”. Kampania miała na celu uwrażliwienie uczestników ruchu na niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą brak rozwagi, brawura na drogach czy pośpiech. To one są najczęstszymi przyczynami śmiertelnych wypadków z udziałem kierowców i pieszych.

Twoja bezpieczna WuKaDka – koniec pierwszej edycji kampanii

Warszawska Kolej Dojazdowa jako przewoźnik i zarządca infrastruktury kładzie nacisk na poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych i w ich otoczeniu. W tym celu WKD podejmuje szereg działań na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa na terenie kolejowym. Nie tylko poprzez inwestowanie w nowoczesne urządzenia i zabezpieczenia ale również poprzez edukację. Podczas kampanii „Twoja bezpieczna WuKaDka” Spółka wraz z partnerami projektu zrealizowała od maja br. działania wspierające kontrolę zmotoryzowanych i pieszych w okolicach przejazdów kolejowych. W trakcie tych kontroli rozdawano specjalne ulotki nt. zagrożeń oraz prawidłowego zachowania na przejazdach kolejowych. W ramach kampanii „Twoja bezpieczna WuKaDka” prowadzono liczne spotkania w szkołach podstawowych w zakresie bezpieczeństwa. Podczas tych spotkań uczniowie otrzymywali odblaski, aby zadbać o swoją dobrą widoczność na drodze. Co miesięczne komunikaty, artykuły, publikacje w mediach społecznościowych, na stronach internetowych partnerów i WKD oraz audycje radiowe z udziałem pracowników WKD, policji i partnerów projektu, były dodatkowym źródłem docierania do społeczności lokalnej z przekazem kampanii.

Numer alarmowy 112

Warszawska Kolej Dojazdowa prowadzi kolejne działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach. Jeszcze w tym roku wszystkie przejazdy kolejowe znajdujące się na linii WKD zostaną podłączone bezpośrednio do systemu numeru alarmowego 112.

Dzięki kampanii „Twoja bezpieczna WuKaDka” udało się zwrócić uwagę kierowców, rowerzystów i pieszych na bezpieczeństwo na przejazdach oraz w obrębie terenów kolejowych. Żywię ogromną nadzieję, że wszyscy podróżujący będą uważniejsi a dzięki temu bezpieczniejsi. Wspólne dbanie o bezpieczeństwo i szacunek do życia własnego oraz wszystkich uczestników ruchu, znajdujących się w okolicy przejazdów kolejowych pozwoli na obniżenie statystyk wypadkowych. – podkreślił Pan Michał Panfil – Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny WKD.

Twoja bezpieczna WuKaDka – kiedy II edycja?

Kampania informacyjno-edukacyjna „Twoja bezpieczna WuKaDka” będzie kontynuowana w 2022 roku. Będzie to miało miejsce również przez czynny udział WKD w II edycji ogólnopolskiej kampanii pt. „Kolejowe ABC” promującej bezpieczeństwo na obszarze kolejowym a organizowanej przez UTK. W ramach kampanii Spółka nadal będzie zwracać uwagę na właściwe zachowania na przejazdach kolejowo-drogowych i w najbliższym ich otoczeniu. Zwłaszcza kierowców, rowerzystów i pieszych, a także na bezpieczne korzystanie z transportu kolejowego.

Więcej o kampanii „Twoja bezpieczna WuKaDka” dowiesz się tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia