Filmospekcja – Człowiek w zagrożeniu

248

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Filmospekcja o festiwalu Człowiek w zagrożeniu
Oficjalny plakat tegorocznego 31. Festiwalu Mediów "Człowiek w zagrożeniu".

Filmospekcja – Człowiek w zagrożeniu – tematem kolejnego odcinka autorskiego programu Piotra Warachowskiego jest m.in. 31. Festiwal Mediów „Człowiek w zagrożeniu”. Impreza ta odbyła się w dniach 23-28 listopada w Łodzi. W jej programie znalazło się ponad sto filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych i reportaży radiowych. W konkursie filmów dokumentalnych o miano najlepszego walczyło aż 15 tytułów. I tak nagrodę „Cierpliwe oko” im. Kazimierza Karabasza ufundowaną przez Narodowe Centrum Kultury otrzymał Fariz Ahmedov za film „Ostatni”. Z kolei Nagrodę Stowarzyszenie Filmowców Polskich przyznano Kubie Mikurdowi za film „Ucieczka na Srebrny Glob”. Natomiast nagroda za przezwyciężanie zagrożeń im. Aleksandra Kamińskiego powędrowała do Karola Pałka za film „Bukolika”. Dodatkowo Medal Fundacji Monumentum Iudaicum Lodzense otrzymał Corinne Chateau za film „Safer in Silence”. Zaś wyróżnienia trafiły do Zofii Kowalewskiej za film „Tylko wiatr” i Marka Gajczaka za film „Nature Is My Homeland”.

Filmospekcja to prawdopodobnie jedyny taki program w polskich, jak i w europejskich rozgłośniach radiowych. O filmach i ich twórcach opowiada niewidomy Piotr Warachowski. Czy film widziany “słuchem” jest w stanie wzruszyć czy poruszyć, rozbawić bądź dać do myślenia, jak ten oglądany klasycznie wzrokiem? Na te pytania nie znajdziecie odpowiedzi, dopóki nie posłuchacie autorskiej audycji Piotra. A na Filmospekcję zapraszamy do Radia Bezpieczna Podróż w każdą środę po godzinie 17:00. Powtórki w każdą niedzielę po 17:00. Zapraszamy do słuchania.

Filmospekcja – Człowiek w zagrożeniu cz. 1-2
cz. 3-4
cz. 5-6

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także o samochodach z filmów Patryka Vegi.

Program wspiera akcję

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia