Wywiad z księdzem Tomaszem Chciałowskim

217

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zapraszamy na wywiad z księdzem Tomaszem Chciałowskim. W programie „Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom” proboszcz parafii Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie opowiadał o prowadzonej działalności charytatywnej. Słuchacze Radia Bezpieczna Podróż mogli z rozmowy dowiedzieć się jak wygląda zwykły dzień w Stowarzyszeniu i Fundacji Amicus, które prowadzi. Stowarzyszenie istnieje od 2008 roku. Obecnie na terenie wspomnianej parafii prowadzi m.in. warsztaty terapii zajęciowej i Klub Seniora. Ten ostatni skupia prawie 50 osób. Stowarzyszenie Amicus zajmuje się również opieką nad osobami starszymi, chorymi i samotnymi, m.in. w formie świetlicy socjoterapeutycznej. Prowadzi także centrum pomocy rodzinie, porady prawne i psychologiczne. Warto zauważyć, że wszystkie te działania realizuje nieodpłatnie. W 2020 roku uruchomiło także wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Dożywianie osób potrzebujących to kolejny aspekt działalności stowarzyszenia i fundacji. W związku z tym w każdy wtorki i czwartki od 50 do 60 osób otrzymuje paczki z żywnością.

Wywiad z księdzem Tomaszem Chciałowskim – cz. 1
cz. 2
cz. 3
cz. 4

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj także: Siostra Joanna Glapka i jej Pasja Życia

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia