Radio Bezpieczna Podróż nadaje w Szczecinie

53

Radio Bezpieczna Podróż od wtorku 7 grudnia nadaje już w Szczecinie. Po Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu i Opolu Szczecin jest kolejnym miastem na mapie Polski, w którym można usłyszeć program rozgłośni. Nadawany jest on z multipleksu DabCom Szczecin. Do końca roku twórcy radia planują uruchomić nadawanie w jednym z południowych miast w kraju. Od chwili powstania w marcu 2020 roku Radio Bezpieczna Podróż systematycznie zwiększa swój zasięg na terenie kraju.

Radio Bezpieczna Podróż – rozgłośnia społeczna

Przypomnijmy Radio Bezpieczna Podróż to pierwsza w Polsce i w Europie rozgłośnia radiowa tworzona przez zespół osób z niepełnosprawnościami. Jej koncesjonariuszem jest Fundacja Emanio Arcus. Rozgłośnia nadaje program w formacie cyfrowym (DAB+), który można usłyszeć także w sieci na playerze https://bezpiecznapodroz.org/radio.

Radio Bezpieczna Podróż jest radiem społecznym, nie komercyjnym – pozyskiwane środki przeznaczamy na cele statutowe. To Radio jest wielką szansą jako medium edukacyjno-informacyjno-profilaktyczne na rzecz poprawy warunków środowiska niepełnosprawnych i na ograniczenie powstawania niepełnosprawności nabytej.

Radio Bezpieczna Podróż – szansa dla osób z niepełnosprawnościami

 Misją naszej rozgłośni jest integracja osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem. Czynimy to między innymi poprzez zatrudnienie i kompleksowe szkolenie osób z niepełnosprawnościami w takich zawodach jak dziennikarz, reporter, serwisant, realizator dźwięku czy wydawca. Jesteśmy pionierami, którzy dostrzegli potencjał i talenty drzemiące w tych, którzy przez lata byli wykluczani. Dajemy im szansę, jakiej nie odważyli się dać inni. Chcemy, by w przyszłości byli oni pełnoprawnymi uczestnikami rynku pracy. Nasi dziennikarze i członkowie zespołu realizatorskiego, pomimo niepełnosprawności, z którymi się zmagają na co dzień, dokładają wszelkich starań, by tworzyć w pełni profesjonalne i interesujące programy radiowe.

Postawienie przed sobą ambitnego celu, jakim było stworzenie Radia, które jest jednocześnie i ogólnopolskie i lokalne to ogromne wyzwanie. Ogólnopolskie – bo najważniejsze problemy osób niepełnosprawnych są identyczne wszędzie. A lokalne – ponieważ to swoista platforma, dzięki której lokalne społeczności będą mogły się integrować i pomagać sobie wzajemnie. Jak również inicjować lokalne działania na rzecz potrzebujących.

Dobro społeczne to priorytet naszych działań. Wierzymy, że mając wsparcie władz i mieszkańców będziemy mogli zwiększyć zakres naszej pomocy wobec osób niepełnosprawnych, jak i wspomóc lokalne instytucje w działaniach na ich rzecz i rzecz naszego wspólnego dobra, jakim jest lokalna społeczność.

Główna siedziba Radia Bezpieczna Podróż mieści się w Legionowie przy ul. Jagiellońskiej 12.