Filmospekcja – Listy do M.

252

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Listy do M. w Filmospekcji
W grudniowym odcinku Filmospekcji nie mogło zabraknąć choćby kilku słów o najsłynniejszej polskiej komedii bożonarodzeniowej "Listy do M.".

Filmospekcja – Listy do M. to główny temat kolejnej odsłony audycji Piotra Warachowskiego. Tym razem dziennikarz Radia Bezpieczna Podróż wziął na tapet najsłynniejszą polską komedię bożonarodzeniową. Warto dodać, że od jej premiery w tym roku minęło równe 10 lat. Z pewnością popularność filmu, w którym zagrała cała plejada rodzimego kina, sprawiła że nakręcono jeszcze kolejne jej trzy części. Bez wątpienia aktorem, który najbardziej jest kojarzony z serią jest Tomasz Karolak, czyli tytułowy M. A jak wiemy literka M w tytule oznacza Melchiora, a nie Mikołaja. Choć Melchior akurat wciela się w Mikołaja. Trochę to pokręcone, jak na komedię przystało. W tym odcinku programu Piotr omówił również wydarzenie kulturalne, którym jest seria spotkań „Przywrócone arcydzieła polskiej kinematografii”. Ich organizatorem jest krytyk filmowy Łukasz Maciejewski. Zaś na spotkaniach przedstawia najlepsze pozycje filmowe i rozmowy z ich twórcami.

Filmospekcja to prawdopodobnie jedyny taki program w polskich, jak i w europejskich rozgłośniach radiowych. O filmach i ich twórcach opowiada niewidomy Piotr Warachowski. Czy film widziany “słuchem” jest w stanie wzruszyć czy poruszyć, rozbawić bądź dać do myślenia, jak ten oglądany klasycznie wzrokiem? Na te pytania nie znajdziecie odpowiedzi, dopóki nie posłuchacie autorskiej audycji Piotra. A na Filmospekcję zapraszamy do Radia Bezpieczna Podróż w każdą środę po godzinie 17:00. Powtórki w każdą niedzielę po 17:00. Zapraszamy do słuchania.

Filmospekcja – Listy do M. cz. 1-2
cz. 3-4
cz. 5-6

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także o filmach promujących polską motoryzację.

Program wspiera akcję:

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia