Pierwsza pomoc zimą

190

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pierwsza pomoc zimą to zagadnienie dość szczególne. Śliskie chodniki, nie posypane piaskiem ciągi komunikacyjne, schody, jezdnie – to wszystko stanowi zagrożenie upadkiem. A ten w konsekwencji może prowadzić do złamań, stłuczeń bądź zwichnięć. Zapamiętajmy pierwsza pomoc nie odnosi się tylko i wyłączenie do umiejętności prawidłowego przeprowadzenia sztucznego oddychania. To także umiejętność poradzenia sobie bądź pomocy innym przy urazach, które niekoniecznie prowadzą do zatrzymania krążenia.

Przewracając się na śliskiej nawierzchni najczęściej łamiemy kość piszczelową, ramienną oraz kości przedramienia. Jak pomóc sobie czy innym, gdy dojdzie do złamania ręki bądź nogi? Czym jest złamanie otwarte a czym złamanie izolowane? Jak je zaopatrzyć oraz kiedy niezbędna jest pomoc zespołu ratowniczego? Na te i inne pytania z zakresu udzielania pierwszej pomocy odpowiedzi można usłyszeć w audycji z cyklu „Bezpieczni na Mazowszu” – Pierwsza pomoc zimą. Zapraszamy do jej wysłuchania.

Materiał powstał we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj także: Pierwsza pomoc ratuje życie

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia