Coraz więcej AED na Mazowszu

289

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

AED, czyli automatycznych defibrylatorów zewnętrznych przybywa na Mazowszu. Od kilku tygodni możemy je zobaczyć także w składach Szybkiej Kolei Miejskiej. SKM przeznaczyła ponad 140 tys. w wyposażenie swoich pociągów w te ratujące życie urządzenia.

Dziesięć lat temu defibrylatory AED pojawiły się po raz pierwszy w warszawskim metrze, od kilku lat są obecne w dużych galeriach handlowych, na lotnisku im. Fryderyka Chopina, a także w składach Kolei Mazowieckich. Na dniach na terenie Legionowa zainstalowano 22 już automatyczny defibrylator zewnętrzny. Jak wspomnieliśmy ich liczba z roku na rok rośnie. Czy jednak potrafimy je stosować? Dlaczego automatyczne defibrylatory są tak ważne? I dlaczego pomimo tylu kampanii społecznych wiele osób wciąż boi się po nie sięgnąć, gdy są świadkami zagrożenia czyjegoś życia na skutek zatrzymania akcji serca? Czy można je stosować u osób z symulatorem serca, u kobiet w ciąży bądź u dzieci?

Zapraszamy do wysłuchania audycji z cyklu „Bezpieczni na Mazowszu” – Coraz więcej AED na Mazowszu

Materiał powstał we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj także o ratowaniu życia w SKM

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia