Filmospekcja – Xawery Żuławski

252

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

reżyser Xawery Żuławski w Filmospekcji
Filmospekcja - Xawery Żuławski to bohater kolejnego odcinka audycji Piotra Warachowskiego

Filmospekcja – Xawery Żuławski jest tym razem jednym z bohaterów programu Piotra Warachowskiego. Polski reżyser, scenarzysta i aktor w jednej osobie sympatię widzów i krytyki filmowej zaskarbił sobie ekranizacją „Wojny polsko-ruskiej” Doroty Masłowskiej. Niemniej doceniono także jego fabularny debiut, czyli dramat „Chaos” (2006). Za produkcję tę Xawery Żuławski otrzymał Złotego Lwa w kategorii najlepszy debiut reżyserski na XXXI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz główną nagrodę na festiwalu „Młodzi i film” w Koszalinie. Warto wspomnieć, iż jest on absolwentem Wydziału Reżyserskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jako syn wybitnego reżysera Andrzeja Żuławskiego i cenionej aktorki Małgorzaty Braunek pierwsze kroki w zawodzie stawiał u boku ojca. Swego czasu był w związku z córką Barbary Brylskiej, tragicznie zmarłą Barbarą Kosmal. To on prowadził auto, które wpadło w poślizg i uderzyło w drzewo, na skutek czego modelka zginęła na miejscu.

Filmospekcja to prawdopodobnie jedyny taki program w polskich, jak i w europejskich rozgłośniach radiowych. O filmach i ich twórcach opowiada niewidomy Piotr Warachowski. Czy film widziany “słuchem” jest w stanie wzruszyć czy poruszyć, rozbawić bądź dać do myślenia, jak ten oglądany klasycznie wzrokiem? Na te pytania nie znajdziecie odpowiedzi, dopóki nie posłuchacie autorskiej audycji Piotra. A na Filmospekcję zapraszamy do Radia Bezpieczna Podróż w każdą środę po godzinie 17:00. Powtórki w każdą niedzielę po 17:00. Zapraszamy do słuchania.

Filmospekcja – Xawery Żuławski cz. 1-2
cz. 3-4
cz. 5-6

Program wspiera akcję:

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia