Samochody Kamila Durczoka

628

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Samochody Kamila Durczoka to równie ciekawy temat, jak sama postać zmarłego w tym roku dziennikarza. Kamil Durczok 1968-2021, był dziennikarzem o niekwestionowanym talencie i ogromnej charyzmie. Początkowo pracował w Telewizji publicznej, później przez 9 lat był prowadzącym, jak również redaktorem naczelnym Faktów w TVN. Prywatnie był miłośnikiem Śląska, z którego pochodził, a także motoryzacji. W czasie, kiedy piął się po szczeblach kariery mógł pochwalić się ciekawymi samochodami. A jakimi? Odpowiedź znajdziecie w niniejszym tekście.

Kamil Durczok

Samochody Kamila Durczoka – klasyka motoryzacji

Kamil Durczok nigdy nie ukrywał swojego zamiłowania do motoryzacji. Oprócz ciekawych modeli aut w jego garażu można było znaleźć motocykl marki Harley Davidson. Ale, jak się to zaczęło? Banalnie, bo od małego Fiata 126P, czyli popularnego „Malucha”. A tak w ogóle, czy wiedzieliście, że nasz bohater zanim rozpoczął karierę dziennikarską pracował na linii montażowej Fiatów 126P Bis? Zajmował się między innymi przykręcaniem tylnych lamp. Umiejętności, które uzyskał pozwoliły mu samodzielnie montować Maluchy, których posiadał kilka. W większości służyły mu do rajdów. Miłość do motoryzacji mogła przekształcić się w coś więcej, ponieważ na początku lat dwutysięcznych przygotowywał się do startu w legendarnym rajdzie samochodowym Dakar. Niestety plany pokrzyżowała mu choroba nowotworowa. W 2010 roku udało mu się jednak wystartować w 48. Rajdzie Barbórki, którego nie ukończył. Do klasycznych samochodów, którymi Kamil Durczok dysponował warto zaliczyć Zastawę, czy Mercedesa, o którym opowiem w dalszej części tekstu.

Samochody Kamila Durczoka – inne modele

Kamil Durczok będąc na szczycie kariery dysponował interesującymi samochodami. Lubił sportowe i luksusowe samochody produkowane w Niemczech i Japonii. Widziano go chociażby za kierownicą flagowej luksusowej limuzyny Audi model A8, czy sportowego kombi. Sportowe kombi? Oczy wam nie zwariowały, ja naprawdę to napisałem. Dlaczego? Ponieważ mowa o Audi RS4 Avant. Samochód może wyglądać niepozornie, ale pod maską drzemie prawdziwy silnik potwór V8 o mocy 450 KM. W motoryzacji japońskiej Durczok również znalazł dla siebie miejsce, ponieważ swego czasu dysponował Subaru Imprezą, czyli wielokrotnym zdobywcą rajdowych nagród, konkurentem Mitsubishi Lancer Evolution. Zamiłowanie do szybkich aut nie minęło po odejściu z TVN. Po tamtym czasie jeździł luksusowym BMW X6M, którym w 2019 roku spowodował wypadek będąc pod wpływem alkoholu.

Samochody Kamila Durczoka – Mercedes SEC500

Do najbardziej znanych samochodów Kamila Durczoka należy czarny Mercedes SEC500, który wystąpił w serialu Odwróceni i w bliźniaczym filmie Świadek koronny. Użytkował go przez 12 lat. Auto nie tylko dawało mu ogromną przyjemność z jazdy, ale stało się także trafioną inwestycją w przyszłości. Dziennikarz odkupił go za kwotę 25 tysięcy złotych, następnie w 2019 roku zamieszczając ogłoszenie o jego sprzedaży wycenił go na 100 tysięcy złotych. Jak można było przeczytać w jego ofercie użytkował go okazjonalnie, auto było garażowane i posiadało ponad 300 tysięcy kilometrów przebiegu. Więcej o samym Mercedesie SEC500 tutaj.

Kamil Durczok pokazał, że można być bezkompromisowym dziennikarzem, człowiekiem sukcesu, a jednocześnie zwykłym człowiekiem, posiadającym ciekawe hobby, takie samo które jak podejrzewam posiada wielu naszych czytelników.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o aucie Mini Morris.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia