Święta 2021 – wypadki drogowe

480

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Święta 2021
Niestety i podczas tegorocznych świąt nie zabrakło brawurowych kierowców.

W tym roku w czasie świąt Bożego Narodzenia na polskich drogach było stosunkowo spokojne. Policjanci poinformowali, że tym razem odnotowano najmniejszą liczbę wypadków drogowych od wielu lat. Czy święta 2021 faktycznie były tak bezpieczne? 

Święta 2021 – brawury nie brakowało 

Warto przy okazji wspomnieć, że polskie drogi należą do jednych z najniebezpieczniejszych w Europie. Według informacji kom. Roberta Opasa z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, od piątku do niedzieli odnotowano 110 wypadków drogowych. W nich zginęły łącznie cztery osoby, a 140 osób zostało rannych. Należy jednak mieć nadzieje, że tegoroczne statystyki staną się wkrótce regułą, a nie wypadkiem przy pracy. W zeszłym roku bowiem na polskich drogach zginęło aż 31 osób. W tym roku zdarzały się także w dni, w których nie odnotowano żadnych ofiar śmiertelnych. Świąteczna atmosfera niestety ponownie nakłoniła niektórych kierowców do jazdy na podwójnym gazie. W tym roku policjanci zatrzymali aż 511 nietrzeźwych kierowców. Niektórzy z nich musieli pożegnać się z prawem jazdy – w tym wypadku głównym powodem była nadmierna prędkość w terenie zabudowanym. W ubiegłym roku zatrzymano „tylko” 248 kierowców po spożyciu alkoholu. 

Święta 2021 – Piotrków Trybunalski 

Okazuje się, że rok temu statystyki były również dużo bardziej tragiczne w Piotrkowie Trybunalskim. Już w samą Wigilię doszło tam bowiem do śmiertelnego wypadku. W pierwszy dzień świąt z kolei zginęła na tamtejszych drogach 24-letnia kobieta i jej miesięczna córeczka. 24-latka prowadziła toyotę, gdy nagle z naprzeciwka wyskoczył jej dzik. Auto z pełnym impetem uderzyło w drzewo. W tym roku na drogach tego miasta nie doszło do żadnego poważniejszego wypadku. Nie oznacza to jednak, że było całkowicie spokojnie. Między innymi zatrzymano trzech kierujących za prowadzenie w stanie nietrzeźwości. 30 kierowców nie dostosowało także odpowiedniej prędkości. Część z nich także przekroczyła ją w terenie zabudowanym. Podczas świątecznych kontroli doszło też do zatrzymania kierowców m.in. za brak dobrego stanu technicznego pojazdu. St. asp. Izabela Gajewska apeluje, by podczas każdej podróży zwracać uwagę na warunki pogodowe. Na śliskich drogach, dozwolona prędkość nie zawsze jest bowiem bezpieczna. 

Święta 2021

Święta 2021 – w Łodzi też spokojniej 

Łódzka policja także mówi o mniejszym natężeniu ruchu. W okresie świątecznym na terenach tego regionu doszło do 11 wypadków, w których 13 osób odniosło obrażenia. Do jedynego śmiertelnego wypadku doszło w miejscowości Górka Wieruszowska. Śmierć poniosła 29-letnia pasażerka citroena. Ranna została również 26-latka kierująca pojazdem oraz 27-letni pasażer. Święta to czas, w którym chętnie odwiedzamy naszych bliskich. Niestety skutkiem są bardzo często niebezpieczne sytuacje na drodze. Oby tegoroczny optymizm funkcjonariuszy był zwiastunem bezpieczniejszych warunków w czasie podróży. 

Foto: Wikimedia Commons, Canva.com

Zobacz także: Wszystkich świętych – bezpieczna droga

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia