Samochody z filmu „Żołnierze mafii”

406

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Samochody z filmu „Żołnierze mafii” to kolejny odcinek z cyklu o filmach promujących motoryzację. Tym razem na tapet bierzemy lata współczesne, a konkretnie rok 2007. Francuski film gangsterski „Żołnierze Mafii” opowiadający o współczesnej paryskiej mafii nie zyskał w Polsce popularności. A szkoda, bo tylko biorąc pod uwagę samochody jakie się w nim pojawiły, twórcy już należy się złoty medal.

Samochody z filmu „Żołnierze mafii” – mustang i BMW

Twórcy zdecydowanie zadbali o to, żeby pojazdy, jakie mają pojawić się w ich filmie odzwierciedlały charaktery ich właścicieli. Czy im się udało? Oceńcie to sami oglądając film. Moim zdaniem jak najbardziej tak. Zacznijmy od dwójki głównych bohaterów Francka i Jeana Guy, którzy zarabiają na chleb pociągając za spust. Pierwszy z nich jeździł Fordem Mustangiem GT. Myślę, że tego samochodu nie trzeba przedstawiać. Amerykański Pony Car dysponował silnikiem w układzie V8 o pojemności ponad czterech litrów. Nie był to klasyczny model, lecz jego współczesna odmiana. Trochę szkoda, ale i tak jest ciekawie. Wspólnik Francka z kolei jeździł ciemnym BMW 645 CI. Sportowy samochód segmentu aut klasy średniej wyższej, czyli E miał oznaczenie nadwozia E64. Była to pierwsza generacja Serii 6, produkowana od 2003 do 2010 roku. 645 CI oznacza, że był to kabriolet mający silnik V8 o pojemności 4,4 litra dysponujący mocą 333KM.

Samochody z filmu „Żołnierze mafii” – mercedes

Jednym z bohaterów jest 50-letni szef gangu Claude, który na pewnym etapie fabuły trafia do więzienia. Jednak, zanim to się staje, jest wożony opancerzoną flagową limuzyną mercedesa. Mowa tutaj o S Klasie, o oznaczeniu nadwozia w220, czyli czwartej generacji „Eski” produkowanej od 1998 do 2005 roku. Niestety nie da się stwierdzić jakim silnikiem dysponował gangster. Zakładając, że wybrał najmocniejszy w ofercie, to najprawdopodobniej był to Mercedes S63AMG z dwunastocylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności sześciu litrów i mocy 612 KM.

Samochody z filmu „Żołnierze mafii” – ferrari

W filmie pojawiają się dwaj bracia Hicham i Larbi. Kiedy ten drugi opuszcza mury więzienia brat odbiera go czerwonym Ferrari 512TR, czyli model Testarossa. Później chcąc sprzedać kokainę wiozą ją czarnym Audi A8 pierwszej generacji D2. Kontrachęci przyjeżdżają z kolei Chryslerem 300M. Widać, że bracia uwielbiają różne auta, ponieważ na innej scenie, gdy opuszczają klub nocny wsiadają do Porsche Cayennea pierwszej generacji przed faceliftingiem.

Zbierając materiały do niniejszego artykułu, jak również oglądając produkcję nie sposób żałować, że film nie jest popularny w naszym kraju. Wedle mojej opinii już sam dobór samochodów na planie powinien dać twórcom wiele nagród i nominacji. Kolejne filmy przed nami!

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także o samochodach Kamila Durczoka.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia