Karty polskie i tarot

373

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

dav

Karty polskie i tarot to temat kolejnego odcinka audycji „Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych”, nadawanej w Radiu Bezpieczna Podróż. Tym razem gościem Dominika Kubalskiego jest Tomasz Paroll, wielki pasjonat kart polskich i dawnych gier karcianych. Karty polskie podobnie jak karty tarota to temat ciekawy i wzbudzający spore zainteresowanie. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ta popularne dziś karty francuskie są uproszczoną wersją kart polskich. W Europie rozpowszechnili je żołnierze Napoleona Bonaparte. Także powszechnie znane nam figury i barwy także wywodzą się z kart polskich. Jaka jest więc ta niemal zapomniana historia kart polskich? W co grano na ziemiach polskich w XV stuleciu? Co to za figury – wyżnik i niżnik? Odpowiedzi na te i inne pytania usłyszycie w audycji. Zapraszamy do wysłuchania.

Karty polskie i tarot – cz. 1
cz.2
cz. 3
cz. 4
cz. 4

Zainteresował cię nasz temat? Przeczytaj i posłuchaj także wywiadu Dominika Kubalskiego z Katarzyną Jamróz.

Program wspiera projekt “Legalna Kultura”

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia