Pełnosprawni w miłości – najnowsza kampania

529

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pełnosprawni w miłości
Pełnosprawni w miłości – najnowsza kampania ma na celu szerzenie świadomości względem kwestii związków i rodzicielstwa wśród osób z niepełnosprawnością.

Pełnosprawni w miłości to inicjatywa, w której skład wchodzą m.in. spoty reklamowe, które możemy śledzić od 24 grudnia. Celem projektu jest przełamywanie społecznego tabu jakim jest m.in. życie intymne osób z niepełnosprawnością. Głównym inicjatorem akcji jest Fundacja Avalon. 

Pełnosprawni w miłości – przełamać stereotypy 

Trzeba przyznać, że związki czy rodzicielstwo osób z niepełnosprawnościami to wciąż temat tabu. Przykładowo kobiety poruszające się na wózku, które pragną zostać matkami często słyszą, że jest to niemożliwe. Według wielu specjalistów istnieje zbyt duże zagrożenie, że dziecko również urodzi się chore. Zniechęcone stanowczymi argumentami lekarzy coraz bardziej zaczynają tłumić swoje pragnienia. Nie lepiej jest w przypadku mężczyzn, którym z racji niepełnosprawności także odradza się marzeń o ojcostwie. Projekt „Pełnosprawni w miłości” przede wszystkim ma otworzyć społeczeństwo na otwarty dialog dotyczący związków i możliwości realizowania się w roli rodzica przez osoby z niepełnosprawnością. Okazuje się bowiem, że wykluczenie ze sfery relacji intymnych i rodzicielstwa to jedna z najbardziej krzywdzących postaw w odniesieniu do ludzi z niepełnosprawnościami. W związku z tym inicjatorzy akcji mają nadzieje, że dzięki tej kampanii osoba z niepełnosprawnością w towarzystwie partnerki lub dziecka przestanie być dla społeczeństwa szokująca. 

Pełnosprawni w miłości – piękno zwykłego życia 

Do stworzenia projektu zostały zaproszone trzy osoby z niepełnosprawnością ruchową wraz ze swoimi bliskimi. I tak oto w kampanii wzięli udział: Anna Klecha, Miłosz Przybyłek, Sylwia i Tomek Stankiewiczowie, a także Ania i Artur Wachowiczowie wraz z córką. Same spoty ukazują naturalny obraz życia rodzinnego osób z niepełnosprawnością. Kluczowe w tej kampanii jest to, że występują w niej prawdziwi ludzie, którzy w tych krótkich filmikach zgodzili się pokazać mały ułamek swojego życia. W jednym z filmów główną bohaterką jest Ania, która w mediach społecznościowych znana jest jako „Dziewczyna z Fioletową Nogą”. Materiał ukazuje jej bliskość z partnerem. Kobieta jakiś czas temu zdecydowała się na amputacje części nogi. Otrzymała nowoczesną protezę, która jak sama przyznała, pozwoliła jej na nowo uwierzyć w swoją kobiecość. Kwestie rodzicielstwa prezentują nam z kolei Sylwia i Tomek, którzy poznali się w internecie. Dziś są szczęśliwymi rodzicami dwójki chłopców. 

Pełnosprawni w miłości

Pełnosprawni w miłości – po pierwsze, samoakceptacja 

Ania i Artur to bohaterowie kolejnego spotu. Poznali się dwa lata przed wypadkiem, w wyniku którego mężczyzna został sparaliżowany. Trudne chwile jednak nie tylko nie zerwały ich więzi, a wręcz pogłębiły ich relacje. Para wzięła ślub, a jakiś czas później na świecie pojawiła się ich córeczka. Choć życie codzienne jest dla nich sporym wyzwaniem, to nic nie jest w stanie zburzyć miłości i wzajemnego wsparcia, które ich łączy. Czy osoby z niepełnosprawnościami mogą stworzyć udany związek? Czy kobieta z niepełnosprawnością ruchu może zostać matką? Jeszcze do niedawna dla wielu osób wydawało się to niemożliwe. Tymczasem media coraz częściej zadają kłam wielu krzywdzącym przekonaniom. Trzymajmy kciuki, by projekt „Pełnosprawni w miłości” był kolejnym ważnym krokiem w mentalnym przełamywaniu ludzkich barier.

Foto: Canva.com

Zobacz także: Mamy z niepełnosprawnością

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia