Wojskowy Instytut Medyczny w Legionowie otwarty

1604

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wojskowy Instytut Medyczny w Legionowie 01
Wojskowy Instytut Medyczny w Legionowie już otwarty 01

Wojskowy Instytut Medyczny w Legionowie już oficjalnie otwarty. Uroczystość otwarcia odbyła się w środę, 19 stycznia, z udziałem ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Budowa szpitala trwała dwa lata. Po latach oczekiwań mieszkańcy Legionowa nie będą już musieli szukać pomocy szpitalnej w stolicy i okolicznych miastach. Legionowski szpital, jako jedyny w kraju, funkcjonuje jako filia Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Nowa placówka może jednoczasowo hospitalizować 90 pacjentów na oddziałach takich, jak: kardiologiczny, chirurgiczny, ginekologiczny, okulistyczny i intensywnej terapii. Jak podkreślał podczas otwarcia legionowskiej placówki dyrektor WIM gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak obiekt ten zaprojektowano według najnowszych standardów wyposażenia i organizacji opieki w Europie. Warto dodać, że szpital jest również zaopatrzony w nowoczesny sprzęt diagnostyczny i leczniczy. I ma on zapewnić poprawę poziomu opieki medycznej zarówno w mieście, jak i w cały powiecie.

Zapraszamy do wysłuchania wypowiedzi ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka

Wojskowy Instytut Medyczny w Legionowie – otwarcie 19.01.2022 – minister Mariusz Błaszczak

Foto: Dominik Kubalski

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także o Centrum Profilaktyki w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia