audycja Bezpieczni na drodze
Bezpieczni na drodze - zapraszamy na nową audycję Radia Bezpieczna Podróż i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie

„Bezpieczni na drodze” to nowa cykliczna audycja Radia Bezpieczna Podróż, która powstaje we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie. Program ma swoją premierę na radiowej antenie w każdy wtorek po godzinie 15:00. Jak łatwo się domyślić tematem audycji jest profilaktyka prawidłowych zachowań w ruchu drogowym. Niemniej wśród poruszanych zagadnień nie brakuje tych związanych z aktualnymi wydarzeniami w branży transportowej, zmianami przepisów czy porad ekspertów. W pierwszym odcinku audycji rozmawiamy m.in. o kampaniach edukacyjnych prowadzonych przez warszawski WORD. Co ciekawe są one skierowane nie tylko do dzieci i młodzieży, ale również do kierowców amatorów i kierowców zawodowych. Z kolei z zakresu porad usłyszycie jak przygotować auto do podróży. Temat aktualny zwłaszcza w kontekście rozpoczętych ferii zimowych. Z audycji dowiecie się dlaczego tak ważne są łańcuchy samochodowe i do których krajów Europy nie wjedziecie bez opon zimowych. Tak więc Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego to nie tylko egzaminy na prawo jazdy. To także szereg działań z zakresu profilaktyki bezpieczeństwa.

Zapraszamy do wysłuchania pierwszego odcinka „Bezpieczni na drodze”.

Bezpieczni na drodze – cz. 1
Bezpieczni na drodze – cz. 2

O audycji

W cotygodniowej audycji „Bezpieczni na drodze” obalamy mity, dotyczące bezpiecznej jazdy. Ponadto udzielamy cennych wskazówek na temat technik prowadzenia auta. Co więcej uczymy dobrych praktyk za kierownicą i dzielimy się swoją miłością do czterech kółek.

Materiał powstał we współpracy z  Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie.

Z pewnością więcej materiałów z audycji “Bezpieczni na drodze” znajdziesz tutaj.

Audycję „Bezpieczni na drodze” usłyszysz w Radiu Bezpieczna Podróż w każdy wtorek po 15:00.

Słuchaj nas online!