Kongres LemX już w czwartek!

332

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

LemX Kongres online 27 stycznia 2022
Już w najbliższy czwartek, 27 stycznia, Kongres LemX

W najbliższy czwartek, 27 stycznia, odbędzie się Kongres LemX, wieńczący projekt Lemowisko. Poza rozstrzygnięciem ogólnopolskiego konkursu literackiego „Polska przyszłości”, zaplanowano szereg rozmów i debat związanych z życiem oraz twórczością Stanisława Lema.


W zeszłym roku Stanisław Lem obchodził swoje 100. urodziny. Ze względu na tę okazję Fundacja Forum Zrównoważonej Technologii zorganizowała konkurs literacki „Polska przyszłości” dla młodzieży szkół średnich (klasy 1-2). Konkurs spotkał się ze sporym odzewem, a jury przy wyborze najlepszych prac miało twardy orzech do zgryzienia. Jego oficjalne rozstrzygnięcie nastąpi podczas zbliżającego się Kongresu LemX, który odbędzie się w czwartek (27 stycznia) o godz. 11. Wydarzenia ma charakter online i w całości będzie transmitowane w Internecie – na oficjalnym fanpage’u projektu w serwisie Facebook.com (https://www.facebook.com/lemowisko).

Bez wątpienia kongres będzie prawdziwą gratką dla miłośników Stanisława Lema oraz książek science-fiction. W debacie poświęconej dziedzictwu polskiego futurologa wezmą udział m.in. Jakub Płodzich z Instytutu Polska Przyszłości oraz Szymon Kloska – krytyk i aktywista literacki. Z kolei o wpływach twórczości Lema na obecnych twórców science-fiction opowie pisarz Rafał Kosik.

Godne uwagi jest to, że poza twórczością Lema, internautom zostaną przybliżone mniej lub bardziej znane fakty i anegdoty z życia prywatnego pisarza. Opowie o nich jego wieloletni sekretarz – Wojciech Zemek. Natomiast o tym, że robotyzacja już dawno wyszła poza ramy science-fiction, stając się ważnym elementem gospodarki prowadzący kongres – Ernest Bodziuch, porozmawia z dr hab. inż. Jakubem Grajewskim, profesorem z Politechniki Lubelskiej.

Ponadto w trakcie kongresu odbędzie się również oficjalna premiera krótkiego spotu inspirowanego życiem i twórczością Stanisława Lema.

Kongres LemX: czwartek (27 stycznia), godz. 11:00. Transmija live: https://www.facebook.com/lemowisko

Radio Bezpieczna Podróż jest oficjalnym patronem medialnym Kongresu LemX i projektu Lemowisko.

Zainteresował cię Temat? chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj także o konkursie upamiętniającym Stanisława Lema.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia