Tablice rejestracyjne po nowemu

nowe przepisy o tablicach rejestracyjnych, dowiedz się co się zmienia

441

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tablice rejestracyjne po nowemu-zmiana przepisów

Tablice rejestracyjne po nowemu. Dziś to jest w poniedziałek, 31 stycznia, weszły w życie nowe przepisy dotyczące tablic rejestracyjnych. Pakiet deregulacyjny dotyczy przede wszystkim osób rejestrujących samochód oraz naprawiających samochód po wypadku. Zmiany „przypisują” tablice rejestracyjne do konkretnego samochodu, czyli nie będzie potrzeby ich wymiany po zakupie pojazdu. Dotychczasowy numer rejestracyjny kupionego samochodu można zachować wyłącznie na wniosek nowego właściciela. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Okazuje się, że możliwość zachowania dotychczasowych tablic rejestracyjnych dotyczy tylko pojazdów zarejestrowanych w Polsce po spełnieniu kilku warunków. Stare tablice muszą być nie tylko zachowane w należytym stanie (i przede wszystkim czytelne), ale zgodne z obowiązującym wzorem. Zachowamy zatem tablice tylko z charakterystycznym unijnym wzorem. Starsze białe wersje z flagą PL trzeba będzie wymienić. Nie zachowamy również najstarszych tzw. czarnych tablic rejestracyjnych, jakie wciąż można spotkać w naszym kraju. Rozszerzono też katalog pojazdów wycofanych czasowo z ruchu o samochody osobowe.

Tablice rejestracyjne po nowemu-oszczędności w opłatach

Od 31 stycznia 2022 roku obowiązują także regulacje dotyczące możliwości czasowego wycofania z ruchu uszkodzonego samochodu osobowego (np. na czas naprawy). Wycofanie z ruchu możliwe jest przez okres od 3 do 12 miesięcy (z zastrzeżeniem, że dokonujemy go nie wcześniej niż po upływie 3 lat od daty poprzedniego wycofania z ruchu). Można będzie zaoszczędzić na wykupie polisy ubezpieczeniowej, ale i tak nie uniknie się wydatku na poczet wymaganego dodatkowego badania technicznego pojazdu już po wykonanej naprawie. Za kilka miesięcy wejdą w życie kolejne zmiany. Od 4 września zostaną wycofane karty pojazdu i charakterystyczne nalepki kontrolne z numerami rejestracyjnymi na przedniej szybie. To kolejna oszczędność. W kieszeni kierowcy pozostanie ponad 90 zł (75 zł za kartę pojazdu i 18,5 zł za nalepkę).To kolejna oszczędność. W ten sposób w kieszeni pozostanie ponad 90 zł (75 zł za kartę pojazdu i 18,5 zł za nalepkę).

Jeśli podobał ci się artykuł, przeczytaj także Rajd Barbórka 2021 – galeria

więcej o tablicach rejestracyjnych

Demontaż i montaż tablic rejestracyjnych

 

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia