Najsłynniejsze dziewczyny Jamesa Bonda

694

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

dziewczyny Jamesa Bonda
Kobiety Agenta 007 olśniewały nie tylko urodą, ale i inteligencją.

Kim byłby James Bond bez pięknej kobiety u boku? Błyskotliwe i inteligentne towarzyszki agenta 007 nierzadko wzbudzały równe zainteresowanie, co główna postać. Przypominamy najsłynniejsze dziewczyny Jamesa Bonda

Dziewczyny Jamesa Bonda – nie tylko uroda 

Nie możemy inaczej zacząć naszego zestawienia, niż od pierwszej części przygód agenta Jej Królewskiej Mości. W filmie „Doktor No” z 1962 w Honey Ryder wcieliła się Ursula Andress. Do dziś przez wielu uważana jest za bondową dziewczynę wszechczasów. W pamięci widzów zapadła m.in. scena, w której wynurza się w słynnym dwuczęściowym bikini. Co więcej, to właśnie po premierze tego filmu dwuczęściowe stroje kąpielowe zyskały taką popularność. Do tej pory najmłodszą partnerką agenta 007 postostaje z kolei Daniela Bianchi. Piękna, włoska aktorka, gdy wcielała się w tę postać w filmie „Pozdrowienia z Rosji”  miała 21 lat. Jak wyżej wspomnieliśmy, kobiety Bonda zachwycają nie tylko urodą, ale i inteligencją. Anya Amasova to postać, którą mogliśmy podziwiać w filmie „Szpieg, który mnie kocha”. Twarda i pomysłowa agentka w pewnym momencie nawiązuje bliską relację z agentem Jej Królewskiej Mości. W tę rolę wcieliła się amerykańska aktorka, Barbara Bach.

Dziewczyny Jamesa Bonda 

Dziewczyny Jamesa Bonda – kultowe postacie 

Obok Ursuli Andress kultowe sceny na plaży należą do Halle Berry (na zdjęciu w środku). W rolę Jinx Johnson w filmie „Śmierć nadejdzie jutro”, u boku Pierce’a Brosnana, wcieliła się w 2002 roku. Za jedną z najpiękniejszych kobiet Bonda uznawana jest również Natalia Fiodorowna Siemonowa z filmu „Golden Eye”. Zagrała ją polsko-szwedzka aktorka Izabela Scorupco, która podobnie jak Halle Berry partnerowała Piercowi Brosnanowi. Christmas Jones to postać grana przez Denise Richards w filmie „Świat to za mało”. Inteligentna i wrażliwa pomogła Bondowi powstrzymać Renarda przed wysadzeniem rdzenia atomowego okrętu podwodnego. Nieco inną odmianę piękności słynnego agenta mogliśmy zobaczyć w filmie „Skyfall”. W tym wypadku energia i błyskotliwość zostały zastąpione przez typ femme fatale. Rola ta została odegrana przez Bérénice Marlohe, która parnerowała Danielowi Cragowi. 

Dziewczyny Jamesa Bonda – zmiana stereotypów 

W dziewczynę Jamesa Bonda wcieliła się również Monica Bellucci (na zdjęciu głównym), której rola wzbudziła niemałą sensację. Pierwszy raz bowiem partnerka agenta 007 była dojrzałą kobietą. Sama aktorka stwierdziła również, że wierzy, iż dzięki tej części filmu nastąpi rewolucyjna zmiana w sposobie postrzegania kobiet. Vesper Lind z „Casino Royale” to postać, która uznawana jest za najsilniejszy charakter ze wszystkich towarzyszek agenta. Bohaterka, w którą wcieliła się Eva Green zachwyciła widzów także oryginalną i kobiecą urodą. Dziewczyny Jamesa Bonda to nieodłączny element filmów o agencie 007. Przeglądając zestawienie najsłynniejszych postaci można przekonać się, jak z upływem lat zmieniało się nasze postrzeganie względem roli kobiety. Okazuje się bowiem, że prawdziwa siła tkwi nie w urodzie, a w osobowości, która wyłącznie ją podkreśla. 

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także: Najsłynniejsze wcielenia Jamesa Bonda

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia