Filmospekcja – festival Olśnienia

417

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Plakat festivalu Olśnienia. Filmospekcja - festival Olśnienia
Festival Olśnienia i jego nagrody to temat kolejnego odcinka programu "Filmospekcja"

Filmospekcja – festival Olśnienia to temat przewodni kolejnego odcinka programu prowadzonego przez redaktora Radia Bezpieczna Podróż Piotra Warachowskiego. Bez wątpienia w tej odsłonie usłyszycie m.in. na jakie filmy warto pójść w drugiej połowie lutego 2022. Tematem głównym programu są nominacje do „Olśnień”, czyli nagród kulturalnych Onetu i miasta Kraków. Publiczność może głosować w kategoriach: Film, Literatura, Sztuki Wizualne, Muzyka Popularna, Muzyka Klasyczna, Balet i Jazz, Teatr oraz Serial. Do nagród nominację uzyskują twórcy, których dzieła wykraczają poza ramy gatunkowe, przesuwają granice w sztuce, odbijają się szerokim społecznym echem. Nie ma znaczenia wiek, ani dorobek artystów. Nominowanych wskazują zaproszeni krytycy z różnych mediów, przedstawiciele Krakowa i dziennikarze redakcji Onet Kultura. Także w tym odcinku Filmospekcji debiutuje dokument. A to za sprawą przedstawionej przez Piotra recenzji historii legendarnego frontmana grupy Dżem Ryszarda Riedla, opowiedzianej z perspektywy jego współpracowników, rodziny, przyjaciół i znajomych. Film „Się macie ludzie” powstał w 2004 roku, czyli rok przed premierą filmu fabularnego z Tomaszem Kotem w roli głównej „Skazany na bluesa”. Tytuł dokumentu jest jednocześnie przywitaniem, jakim Riedel rozpoczynał koncert.

Filmospekcja – festival Olśnienia cz. 1
cz. 2
cz. 3


Filmospekcja to prawdopodobnie jedyny taki program w polskich, jak i w europejskich rozgłośniach radiowych. O filmach i ich twórcach opowiada niewidomy Piotr Warachowski. Czy film widziany „słuchem” jest w stanie wzruszyć i poruszyć czy rozbawić, jak ten oglądany klasycznie wzrokiem? Na te pytania nie znajdziecie odpowiedzi, dopóki nie posłuchacie autorskiej audycji Piotra. A na Filmospekcję zapraszamy do Radia Bezpieczna Podróż w każdą środę po godzinie 17:00. Powtórki w każdą niedzielę po 17:00. Zapraszamy do słuchania.

zainteresował cię nasz temat? Chciałbyś wiedzieć więcej o filmie? Przeczytaj także o FPFF w Gdyni.

Program wspiera akcję:

Legalna Kultura logotyp acji
Legalna Kultura akcja ZAiKS

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia