Jak Milanówek wspiera osoby niepełnosprawne?

140
Na zdjęciu Krystyna Kott, dyrektor Centrum Usług Społecznych w Milanówku
Jak Milanówek wspiera osoby niepełnosprawne?

Jak Milanówek wspiera osoby niepełnosprawne? Na to pytanie staraliśmy się znaleźć odpowiedź w ramach audycji “Lokalne społeczności mają głos”, emitowanej w Radiu Bezpieczna Podróż. Jej gościem była Krystyna Kott, dyrektor Centrum Usług Społecznych w Milanówku. W gminie tej na 15 tys. mieszkańców przypada 5 tys. osób powyżej 60. roku życia, z których część to osoby niepełnosprawne. Dodatkowo około 400 osób w młodszym wieku jest także osobami z orzeczonymi niepełnosprawnosciami różnego stopnia. Jak pokazała diagnoza społeczna jeszcze kilka lat temu w gminie tej brakowało działań wspierających i ochronnych dla tej grupy mieszkańców. Bez wątpienia dziś jest inaczej. Sytuacja zmieniła się za sprawą projektu “Rozwój usług społecznych w gminie Milanówek”. Lokalnym władzom udało się pozyskać na niego 3 mln zł. To, jak mówi nasza rozmówczyni, uruchomiło całą lawinę działań skierowanych na rzecz potrzebujących. Na jakie więc wsparcie mogą liczyć osoby niepełnosprawne w Milanówku i okolicach? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Jak Milanówek wspiera osoby niepełnosprawne? – Lokalne społeczności mają głos, 22.02.2022

Zainteresował cię temat wsparcia osób niepełnosprawnych przez samorządy? Przeczytaj także jak Warszawa likwiduje bariery architektoniczne.

A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie w Radiu Bezpieczna Podróż od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.