Jak Milanówek wspiera osoby niepełnosprawne?

366

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu Krystyna Kott, dyrektor Centrum Usług Społecznych w Milanówku
Jak Milanówek wspiera osoby niepełnosprawne?

Jak Milanówek wspiera osoby niepełnosprawne? Na to pytanie staraliśmy się znaleźć odpowiedź w ramach audycji “Lokalne społeczności mają głos”, emitowanej w Radiu Bezpieczna Podróż. Jej gościem była Krystyna Kott, dyrektor Centrum Usług Społecznych w Milanówku. W gminie tej na 15 tys. mieszkańców przypada 5 tys. osób powyżej 60. roku życia, z których część to osoby niepełnosprawne. Dodatkowo około 400 osób w młodszym wieku jest także osobami z orzeczonymi niepełnosprawnosciami różnego stopnia. Jak pokazała diagnoza społeczna jeszcze kilka lat temu w gminie tej brakowało działań wspierających i ochronnych dla tej grupy mieszkańców. Bez wątpienia dziś jest inaczej. Sytuacja zmieniła się za sprawą projektu „Rozwój usług społecznych w gminie Milanówek”. Lokalnym władzom udało się pozyskać na niego 3 mln zł. To, jak mówi nasza rozmówczyni, uruchomiło całą lawinę działań skierowanych na rzecz potrzebujących. Na jakie więc wsparcie mogą liczyć osoby niepełnosprawne w Milanówku i okolicach? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Jak Milanówek wspiera osoby niepełnosprawne? – Lokalne społeczności mają głos, 22.02.2022

Zainteresował cię temat wsparcia osób niepełnosprawnych przez samorządy? Przeczytaj także jak Warszawa likwiduje bariery architektoniczne.

A kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie w Radiu Bezpieczna Podróż od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia