Wypożyczalnie hulajnóg – warto wiedzieć

547

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wypożyczalnie hulajnóg – co warto wiedzieć?
Wypożyczalnie hulajnóg oparte są na zdalnym systemie regulowania płatności.

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Oznacza to, że na wielu ścieżkach ponownie będziemy mogli zobaczyć poruszających się elektryczną hulajnogą. Wypożyczalnie hulajnóg – co warto wiedzieć korzystając z ich usług? 

Wypożyczalnie hulajnóg – warto wiedzieć – coraz większa popularność 

Elektryczne hulajnogi w ostatnich latach stały się bardzo popularne. Trudno się zatem dziwić, że rynek postanowił błyskawicznie odpowiedzieć na to zapotrzebowanie. Właściciele małych pojazdów doceniają przede wszystkim swobodę ich użytkowania. Dzięki hulajnogom unikają bowiem m.in. stania w korku czy ciągłego szukania miejsca do parkowania. Dotrzeć można nimi wszędzie. Ponadto nie emitują spalin, będąc tym samym przyjaznymi dla środowiska. Mimo coraz większej popularności, e-hulajnogi wiążą się ze sporym wydatkiem. W związku z tym początkujący kierowcy wolą najpierw kilkakrotnie wypożyczyć pojazd. Miejskich wypożyczalni hulajnóg mamy w Polsce coraz więcej. Cena naliczana jest na podstawie czasu wypożyczenia. Same usługi opierają się w większości na aplikacjach, dzięki którym można m.in. uregulować płatności. W aplikacjach znajduje się mapa, która informuje, gdzie znajduje się najbliższa hulajnoga. Następnie należy zeskanować kod QR, który służy do odblokowania kierownicy, wówczas hulajnoga jest gotowa do jazdy. 

Wypożyczalnie hulajnóg – warto wiedzieć – szybkie i sprawne usługi 

Wypożyczalnie hulajnóg, podobnie jak same pojazdy, również są bardzo wygodne. Nie trzeba bowiem szukać konkretnych stacji, czy punktów usługowych. Wystarczy mieć zainstalowaną wspomnianą aplikacje. Pojazdy mają moduł GPS, wskazujący jego położenie. Odblokowanie hulajnogi automatycznie włącza system naliczania minut i opłat. Później wystarczy tylko zaparkować hulajnogę w bezpiecznym miejscu i ponownie włączyć system blokowania. Użytkownicy usług podkreślają zarówno ich zalety, jak i wady. Do korzyści można zaliczyć m.in. brak konieczności napraw w razie usterki czy możliwość wymiany na inny pojazd, np. w sytuacji rozładowania. Niestety wypożyczalnie hulajnóg wciąż nie posiadają wystarczających regulacji prawnych. Przez to niektórzy klienci czują się bezkarni w sytuacji braku poszanowania do urządzenia. Ceny usługi również mogą przyciągać. Samo naliczanie zaczyna się od kwoty nie większej, niż 2 zł. W przeliczeniu wychodzi więc, że 10 minut jazdy, to koszt około 7 zł. W przypadku samych przeliczników warto korzystać z mapy google. 

Wypożyczalnie hulajnóg – na co zwrócić uwagę?

Wypożyczalnie hulajnóg – warto wiedzieć – jazda z głową 

Jak wyżej wspomnieliśmy, całą usługą kierują aplikacje. Do nich bez problemu można podpiąć kartę kredytową w celu uregulowania płatności. Wypożyczalnie hulajnóg to duża wygoda. To, co warto wiedzieć, to fakt, że system niestety czasem nieprawidłowo nalicza opłaty. Ponadto wiele zależy od samych klientów. Niestety wielu kierowców małych, elektrycznych pojazdów to prawdziwi drogowi piraci. Ich ofiarami nierzadko są piesi. Sprzęty natomiast bywają przez nich doszczętnie zniszczone. Niektórzy posuwają się nawet do takich zachowań, jak topienie pojazdu w rzece, czy pozostawienie na nim niezliczonej ilości brudu. Niestety na podstawie obecnych przepisów trudno jest ukarać niesfornych klientów.

Foto: Canva.com, Wikimedia Commons

Zobacz także: Hulajnogi i zmiany przepisów

Więcej informacji na temat przepisów prawa ruchu drogowego usłyszysz na antenie Radia Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia