Błędne pytania na egzaminach

274

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu dokument prawa jazdy. Błędne pytania na egzaminach
Błędne pytania w arkuszach egzaminacyjnych na prawo jazdy, jakie pojawiły się pod koniec stycznia w bazie pytań egzaminacyjnych wywołały spore poruszenie.

Błędne pytania na egzaminach teoretycznych na prawo jazdy, jakie pojawiły się w arkuszach pod koniec stycznia wywołały ogólne poruszenie. Jak wyjaśniał Rafał Grodzicki z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie pytania te nie były autorstwa pracowników ośrodków egzaminujących kierowców. To Ministerstwo Infrastruktury wprowadziło do bazy egzaminacyjnej 41 nowych pytań, z czego osiem okazało się wadliwych. Zawierały one niewłaściwie przypisane odpowiedzi. Przez te błędne pytania egzaminu nie zdało 16 osób w 14 ośrodkach w kraju. Osoby, które nie zdały egzaminu i miały wątpliwości, co do swojego wyniku, mogły złożyć zażalenie i poprosić o jego weryfikację. Zgodnie z obowiązującym prawem pytania egzaminacyjne przygotowuje Komisja do spraw weryfikacji i rekomendacji pytań egzaminacyjnych. Następnie przekazuje je do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Ta udostępnia WORD-om program, na którym odbywają się egzaminy na prawo jazdy. W związku z tym Minister Infrastruktury zlecił kontrolę, by ustalić bezpośrednie przyczyny błędu. Bez wątpienia więcej na ten temat usłyszysz w audycji Radia Bezpieczna Podróż „Bezpieczni na drodze”.

Błędne pytania na egzaminach – Bezpieczni na drodze odc. 3 cz. 1
Bezpieczni na drodze odc. 3 cz. 2

O audycji

W cotygodniowej audycji „Bezpieczni na drodze” obalamy mity, dotyczące bezpiecznej jazdy. Ponadto udzielamy cennych wskazówek na temat technik prowadzenia auta. Co więcej uczymy dobrych praktyk za kierownicą i dzielimy się swoją miłością do czterech kółek.

Materiał powstał we współpracy z  Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie.

Z pewnością więcej materiałów z audycji “Bezpieczni na drodze” znajdziesz tutaj.

Logotyp Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie
Pieszy – prawa i obowiązki – to temat kolejnego odcinka audycji „Bezpieczni na Mazowszu”

Audycję „Bezpieczni na drodze” usłyszysz w Radiu Bezpieczna Podróż w każdy wtorek po 15:00.

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia