Błędne pytania na egzaminach

0
16
Na zdjęciu dokument prawa jazdy. Błędne pytania na egzaminach
Błędne pytania w arkuszach egzaminacyjnych na prawo jazdy, jakie pojawiły się pod koniec stycznia w bazie pytań egzaminacyjnych wywołały spore poruszenie.

Błędne pytania na egzaminach teoretycznych na prawo jazdy, jakie pojawiły się w arkuszach pod koniec stycznia wywołały ogólne poruszenie. Jak wyjaśniał Rafał Grodzicki z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie pytania te nie były autorstwa pracowników ośrodków egzaminujących kierowców. To Ministerstwo Infrastruktury wprowadziło do bazy egzaminacyjnej 41 nowych pytań, z czego osiem okazało się wadliwych. Zawierały one niewłaściwie przypisane odpowiedzi. Przez te błędne pytania egzaminu nie zdało 16 osób w 14 ośrodkach w kraju. Osoby, które nie zdały egzaminu i miały wątpliwości, co do swojego wyniku, mogły złożyć zażalenie i poprosić o jego weryfikację. Zgodnie z obowiązującym prawem pytania egzaminacyjne przygotowuje Komisja do spraw weryfikacji i rekomendacji pytań egzaminacyjnych. Następnie przekazuje je do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Ta udostępnia WORD-om program, na którym odbywają się egzaminy na prawo jazdy. W związku z tym Minister Infrastruktury zlecił kontrolę, by ustalić bezpośrednie przyczyny błędu. Bez wątpienia więcej na ten temat usłyszysz w audycji Radia Bezpieczna Podróż “Bezpieczni na drodze”.

Błędne pytania na egzaminach – Bezpieczni na drodze odc. 3 cz. 1
Bezpieczni na drodze odc. 3 cz. 2

O audycji

W cotygodniowej audycji “Bezpieczni na drodze” obalamy mity, dotyczące bezpiecznej jazdy. Ponadto udzielamy cennych wskazówek na temat technik prowadzenia auta. Co więcej uczymy dobrych praktyk za kierownicą i dzielimy się swoją miłością do czterech kółek.

Materiał powstał we współpracy z  Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Warszawie.

Z pewnością więcej materiałów z audycji “Bezpieczni na drodze” znajdziesz tutaj.

Logotyp Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie
Pieszy – prawa i obowiązki – to temat kolejnego odcinka audycji “Bezpieczni na Mazowszu”

Audycję “Bezpieczni na drodze” usłyszysz w Radiu Bezpieczna Podróż w każdy wtorek po 15:00.

Słuchaj nas online!