Jak Halinów pomaga uchodźcom?

396

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu burmistrz Halinowa Adam Cieszkowski
Jak Halinów pomaga uchodźcom? O tym na antenie Radia Bezpieczna Podróż mówił burmistrz miasta Adam Cieszkowski

Jak Halinów pomaga uchodźcom? To pytanie zadaliśmy na antenie Radia Bezpieczna Podróż burmistrzowi miasta Adamowi Cieszkowskiemu. Halinów i jego mieszkańcy od początku wojny w Ukrainie zaangażowali się w pomoc uchodźcom, jak i tym, którzy tam pozostali. Na terenie miasta i gminy odbywają się zbiórki darów, które trafiają bezpośrednio na granicę polsko-ukraińską i na obszar Ukrainy. Władze miasta i gminy starają się skoordynować pomoc udzielaną prywatnie uchodźcom z pomocą państwową w ramach zarządzania kryzysowego. W działania pomocowe mocno zaangażował się również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Halinowie. Przede wszystkim prowadzi on wydawanie żywności, w tym ciepłych posiłków, jak i organizuje transport dla potrzebujących. Dodatkowo władze miasta przygotowują świetlicę dla dzieci i młodzieży z Ukrainy z opieką pedagogiczną w języku ukraińskim. A więcej o działaniach podejmowanych przez władze miasta usłyszycie w naszym materiale.

Jak Halinów pomaga uchodźcom? cz. 1
cz. 2

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także o Festiwalu STRUNA w Halinowie.

A więcej o tym, co się dzieje wśród lokalnych społeczności usłyszysz w Radiu Bezpieczna Podróż.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia