Wola wspiera osoby niepełnosprawne

348

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu budynek Urzędu Dzielnicy Wola w Warszawie.
Wola wspiera osoby niepełnosprawne poprzez dostosowanie m.in. budynku władz potrzeb osób z niepełnosprawnosciami

Jak warszawska Wola wspiera osoby niepełnosprawne? To pytanie zadaliśmy władzom dzielnicy w ramach audycji „Lokalne społeczności mają głos” w audycji emitowanej w Radiu Bezpieczna Podróż. Odpowiedzi dziennikarzom udzielił zastępca burmistrza dzielnicy Wojciech Lesiuk. Jak podkreślił władze dzielnicy od lat rozumieją jak ważną kwestią jest pomoc osobom niepełnosprawnym. W związku z tym na terenie dzielnicy przystosowuje się budynki do potrzeb osób czy to niewidomych, niedosłyszących czy mających problem z poruszaniem się. Podobnie budynek urzędu dzielnicy został przygotowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami. I tak do sali obsługi petentów prowadzi ścieżka dotykowa, w windach znajdują się panele dotykowe z napisami wykonanymi alfabetem Braille’a. Dodatkowo do potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowano toalety, jak i kontrastowo oznaczono wszystkie schody. Na jakie formy mogą jeszcze liczyć osoby z niepełnosprawnosciami zamieszkujące warszawską dzielnicę Wola? O tym posłuchasz w naszym nagraniu.

Wola wspiera osoby niepełnosprawne – Lokalne społeczności mają głos 07.03.2022

Zainteresował cię temat wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami? Przeczytaj także jak Zielonka wspiera osoby z niepełnosprawnością.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia