Gmina Jakubów dla niepełnosprawnych

492

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Budynek Urzędu Gminy Jakubów
Gmina Jakubów dla niepełnosprawnych – Budynek Urzędu Gminy Jakubów

Gmina Jakubów dla niepełnosprawnych – na jakie wsparcie mogą liczyć osoby z niepełnosprawnościami na terenie gminy Jakubów. O tym na antenie Radia Bezpieczna Podróż w programie “Lokalne społeczności mają głos” rozmawiam z panią wójt Hanną Wocial.

Gmina łącznie z GOPS zajmuje się pomocą i doradztwem osobom niepełnosprawnym. Sesje rady Gminy prowadzi się na stronie internetowej działającej z napisami dolnymi i głosowymi. Dzieci z niepełnosprawnościami i inne mogą uczęszczać do szkolnych oddziałów integracyjnych gdzie z środków własnych, unijnych itp. Dzieci z niepełnosprawnościami dowozi się do dwóch szkół specjalnych. Gmina współpracuje również z fundacją „Możesz więcej”

A o tym i innych działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie Jakubowa usłyszysz w naszym nagraniu.

Gmina Jakubów dla niepełnosprawnych

Wieś Jakubów to wieś leżąca w gminie Jakubów. Należy do województwa mazowieckiego, powiatu mińskiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2011 roku liczba ludności we wsi Jakubów to 608 z czego 51,5% mieszkańców stanowią kobiety, a 48,5% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 12,0% mieszkańców gminy.

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia osób z niepełnosprawnością przez samorządy? słuchaj także Kałuszyn dla niepełnosprawnych

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Poprzedni artykułĆwiczenia rezerwy 2022
Następny artykułPESEL dla uchodźców z Ukrainy
Piotr Pawlak
Jestem miłośnikiem zabytkowej motoryzacji i turystyki z nią związanej. Interesuje się historią Warszawy, a wolnych chwilach oglądam stare polskie komedie przede wszystkim mistrza Stanisława Barei. Dobry rock-and-roll, ska i punk rock nie są mi obce, no i oczywiście klasyka metalu z lat 80/90. Wszystko to okraszone jest fotografią kiedyś kliszową obecnie cyfrową.

Brak postów do wyświetlenia