Gmina Jakubów dla niepełnosprawnych

0
71
Budynek Urzędu Gminy Jakubów
Gmina Jakubów dla niepełnosprawnych – Budynek Urzędu Gminy Jakubów

Gmina Jakubów dla niepełnosprawnych – na jakie wsparcie mogą liczyć osoby z niepełnosprawnościami na terenie gminy Jakubów. O tym na antenie Radia Bezpieczna Podróż w programie “Lokalne społeczności mają głos” rozmawiam z panią wójt Hanną Wocial.

Gmina łącznie z GOPS zajmuje się pomocą i doradztwem osobom niepełnosprawnym. Sesje rady Gminy prowadzi się na stronie internetowej działającej z napisami dolnymi i głosowymi. Dzieci z niepełnosprawnościami i inne mogą uczęszczać do szkolnych oddziałów integracyjnych gdzie z środków własnych, unijnych itp. Dzieci z niepełnosprawnościami dowozi się do dwóch szkół specjalnych. Gmina współpracuje również z fundacją “Możesz więcej”

A o tym i innych działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie Jakubowa usłyszysz w naszym nagraniu.

Gmina Jakubów dla niepełnosprawnych

Wieś Jakubów to wieś leżąca w gminie Jakubów. Należy do województwa mazowieckiego, powiatu mińskiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2011 roku liczba ludności we wsi Jakubów to 608 z czego 51,5% mieszkańców stanowią kobiety, a 48,5% ludności to mężczyźni. Miejscowość zamieszkuje 12,0% mieszkańców gminy.

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia osób z niepełnosprawnością przez samorządy? słuchaj także Kałuszyn dla niepełnosprawnych