Nowa audycja w Radiu Bezpieczna Podróż

634

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu Waldemar Linke. Prowadzący nową audycję w Radiu Bezpieczna Podróż
Nowa audycja w Radiu Bezpieczna Podróż "Bezpieczna Podróż przez Życie" i jej prowadzący pasjonista Waldemar Linke

Nowa audycja w Radiu Bezpieczna Podróż zadebiutuje na antenie już w niedzielę, 13 marca, po godzinie 16:00. Na program „Bezpieczna Podróż przez życie” zaprasza pasjonista Waldemar Linke.

Nowa audycja w Radiu Bezpieczna Podróż – Bezpieczna Droga przez Życie

„Być człowiekiem znaczy być w drodze” – te słowa austriackiego naukowca i pisarza, dr n. med. Alfrieda Längle, psychologa klinicznego, psychoterapeuty, przewodniczącego Międzynarodowego Stowarzyszenia Logoterapii i Analizy Egzystencjalnej, mogą stanowić motto nowej audycji, która wchodzi na antenę Radia Bezpieczna Podróż. Tytuł cotygodniowych spotkań ze słuchaczami: „Bezpieczna Droga przez Życie” wskazuje na obszar, którego spotkania te będą dotyczyć. Każdy z nas ma swoje małe, ale bardzo ważne życiowe sprawy, od których zależy bardzo wiele w naszym życiu. Często o nich nie mówimy. Bo nie ma z kim. Nie ma okazji i nie lubimy odsłaniać przed innymi naszych blizn, a czasem jątrzących się ran. A przecież trzeba pomyśleć ze spokojem i na poważnie o sprawach ważnych, życiowych. Od których zależy, czy nasze życie będzie bezpieczną podróżą do celu, błądzeniem czy drogą do katastrowy. 

Prowadzący Waldemar Linke

Audycję poprowadzi Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Mówi o sobie: „Nie prowadzę samochodu. Prawo jazdy nigdy nie było mi potrzebne do szczęścia. Można powiedzieć, że przejechałem przez życie pociągiem, autobusem, nierzadko dzięki ludzkiej życzliwości. Spędziłem jednak setki godzin rozmawiając z kierowcami: żeby zając czas podróży, przepędzić senność. To były świetne rozmowy, z których wiele pamiętam do dziś”.

Pierwsze spotkanie na antenie poświęcimy kwestii ryzyka i odwagi. Co powoduje, że zachowujemy się z brawurą, albo dlaczego paraliżują nas obawa i niepewność? Czy to normalne, że mamy porywy ułańskiej fantazji albo chwile niepewności? Jak sobie radzić z jednymi i z drugimi? Jak to się dzieje, że zajęci własnymi emocjami, które popychają nas do zachowań niebezpiecznych lub są przyczyną niebezpieczeństwa płynącego z braku działania, dobrzy ludzie stają się źródłem niebezpieczeństwa dla siebie i dla innych?

To pytania, chyba ważne i nasuwające się nam pod wpływem codziennych sytuacji. Odpowiedzi szukać będziemy razem. Z prowadzącym można nawiązać kontakt pod adresem waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy. 

Zainteresował cię nasz temat? Posłuchaj także audycji „Z dobrej strony” Anny Dydymskiej, emitowanej w Radiu Bezpieczna Podróż w każdy poniedziałek po 16:00.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia