Kulinarna nawigacja – Pożywne śniadanie

0
40
Na zdjęciu pełnoziarniste pieczywo, ser, świeże ogórki , kiełki, jajka. Zdrwa dieta, zdrowe zywienie.
Pożywne śniadanie - najlepsze przepsiy na pierwszy posiłek przedstawia Jarek Uściński

O czym będzie mowa w audycji?

Pożywne śniadanie to energia i siła na cały dzień. Niby wszyscy o tym wiemy, ale często zapominamy. I wrzucamy “na ruszt” co popadnie albo nie jemy śniadania w ogóle. Pośpiech czy brak czasu nie powinien być wymówką do pomijania tego posiłku. Dlatego kolejny odcinek programu “Kulinarna nawigacja”, emitowanego w Radiu Bezpieczna Podróż w każdy wtorek po 15:00 poświęciliśmy śniadaniu. Kolacja Mistrzów czyli najwyższy kunszt gotowania i podawania potraw, zobacz nasze wydarzenie w Toruniu

Pożywne śniadanie – szybkie i zdrowe przepisy

Część z nas śniadanie kojarzy jako miskę płatków z mlekiem lub zrobione na szybko kanapki z serem lub wędliną. Nasz ekspert – Jarek Usciński – przedstawia kilka prostych i łatwych przepisów na wartościowe, zdrowe i energetyczne śniadanie. Zarówno dla miłośników śniadań słodkich, wytrawnych i tych na ostro. Przy okazji wyjaśnia również na co zwrócić szczególną uwagę przy komponowaniu potraw, doborze przypraw i zakupie produktów. Zapraszamy do słuchania.

Pożywne śniadanie – Kulinarna nawigacja cz. 1
cz. 2
cz. 3
cz. 4

O prowadzącym

Kim jest Jarek Uściński? Bez wątpienia to jeden z najlepszych polskich kucharzy. Na co dzień szef kuchni i właściciel restauracji MOONSFERA. A także Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, menadżer Reprezentacji Polski Kucharzy Profesjonalnych, wielbiciel i mistrz BBQ. Również członek drużyny BBQ Kings Polska, z którą zdobył wiele tytułów na czołowych wydarzeniach w świecie. Z Radiem Bezpieczna Podróż związany od kwietnia 2021 roku. Prowadzi audycję “Kulinarna nawigacja”.

Na zdjęciu Jarek Uściński - prowadzący audycję "Kulinarna Nawigacja" w Radiu Bezpieczna Podróż.

Jarek Uściński – o sobie

O sobie mówi: – Rolą kucharza jest uczyć się smaków. Jem wszystko, co potencjalnie jest jadalne, co napotkam na swojej drodze i zapamiętuję. Tak buduję swój słownik smaku, to moja pasja. Prowadzenie restauracji to dla mnie radość bycia w kuchni. Radość tworzenia potraw, które zachwycą gości nieprzewidywalnymi, fascynującymi, nowatorskimi kompilacjami smaków i aromatów. Które stworzą harmonię dzięki spotkaniu wyobraźni szefa kuchni z wiedzą i wrażliwością sommeliera. Kocham przebywać z ludźmi. Choć najchętniej odpoczywam z dala od nich. To zdrowe podejście, żeby się nie przesycić. Cenię sobie prawdziwość i uczciwość kulinarną. Wielce szanuję to, że moja cudowna Załoga gra ze mną takimi samymi kartami. I choć czasem jest nam ciężko nie idziemy na skróty. Zawsze nakarmimy Was tak, jakbyśmy karmili własną rodzinę. 

Więcej odcinków “Kulinarnej nawigacji” z niebanalnymi przepisami na pyszne jedzenie znajdziesz tutaj.

Zapraszamy do restauracji Moonsfera oraz Zdrówko Legionowo!