Jak Grodzisk Mazowiecki pomaga uchodźcom?

554

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński.
Jak Grodzisk Mazowiecki pomaga uchodźcom z Ukrainy? Na to pytanie odpowiada burmistrz miasta Grzegorz Benedykciński.

Jak Grodzisk Mazowiecki pomaga uchodźcom z Ukrainy? To pytanie zadaliśmy burmistrzowi miasta Grzegorzowi Benedykcińskiemu na antenie Radia Bezpieczna Podróż w programie „Lokalne społeczności mają glos”. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że trudno władzom miasta jest oszacować dokładną liczbę Ukraińców, którzy znaleźli w Grodzisku schronienie. Oficjalnie wiadomo o 250-300 osobach, które pod swój dach przyjęły uchodźców. Prawdopodobnie jednak ta liczba jest większa o 100 osób, a codziennie przybywają nowe. Działania miejskich władz skupiają się na pomocy im w znalezieniu zatrudnienia czy kontynuacji edukacji przez dzieci. Co ważne, jak mówi burmistrz ważne jest również to, by koszty pomocy nie przerosły tych, którzy przyjęli uchodźców pod swój dach. Niewątpliwie to nie wszystko, co może zaoferować lokalny samorząd. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Grzegorzem Benedykcińskim.

Jak Grodzisk Mazowiecki pomaga uchodźcom? – Lokalne społeczności mają głos 15.03.2022

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, co godzinę od 10 do 17. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat pomocy osobom z niepełnosprawnosciami? Przeczytaj także o tym jak Nasielsk pomaga uchodźcom.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia