Gmina Leoncin dla uchodźców

408

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wójt gminy Leoncin Adam Krawczak. Gmina Leoncin dla uchodźców
O pomocy świadczonej przez gminę dla uchodźców mówi w Radiu Bezpieczna Podróż wójt Adam Krawczak

Gmina Leoncin dla uchodźców z Ukrainy stara się świadczyć pomoc w zakresie zakwaterowania i zapewnienia zatrudnienia. Jak powiedział w Radiu Bezpieczna Podróż w audycji „Lokalne społeczności mają głos” Adam Krawczak, wójt gminy, sam zaoferował lokum 5 osobom. Ponadto w wolnych zasobach lokalowych gminy przebywa 20 osób, a w pomieszczeniach użyczonych przez parafię mieszka 15 osób. Wszystkim im zapewniono już zatrudnienie. Wedle szacunków władz gminy łącznie na jej terenie w prywatnych domach przebywa jeszcze od 300 do 350 osób. Wiadomo już jednak, że ich liczba wzrośnie. W związku z sytuacją za naszą wschodnią granicą. By móc lepiej pomagać władze gminy współpracują z przygranicznymi gminami. Stamtąd napływają zapytania o możliwości kwaterunku kolejnych potrzebujących.

Gmina Leoncin dla uchodźców – Lokalne społeczności mają głos 18.03.2022

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, co godzinę od 10 do 17. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat? Przeczytaj także jak gmina Pomiechówek pomaga uchodźcom.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia