Powiat piaseczyński dla uchodźców

400

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu Ewa Lubianiec, członek zarządu Powiatu Piaseczyńskiego. Powiat Piaseczyński dla uchodźców
O tym, na jaką pomoc mogą liczyć uchodźcy z Ukrainy mówiła na antenie Radia Bezpieczna Podróż Ewa Lubianiec, członek zarządu Powiatu Piaseczyńskiego

Powiat Piaseczyński dla uchodźców ma przygotowane nie tylko miejsca zakwaterowania, ale również ofertę pobytową we Francji. O pomocy i wsparciu osób uciekających przed wojną z Ukrainy przez powiat na antenie Radia Bezpieczna Podróż mówiła Ewa Lubianiec. W programie „Lokalne społeczności mają głos” potwierdziła, iż obecnie na terenie powiatu przebywa około 1500 uchodźców. W trzech ośrodkach prowadzonych przez starostwo jest około 300 osób, pozostali znaleźli schronienie w domach prywatnych. Liczba tych ostatnich jest jednak szacunkowa. Bowiem nie wszyscy, którzy zapewnili zakwaterowanie Ukraińcom u siebie zgłosili ten fakt w gminnych systemach rejestracji. Ponadto rotacja wśród uchodźców jest duża. Część decyduje się wyjechać do Niemiec, część wraca do Ukrainy. Niewielu zdecydowało się skorzystać z ofert pobytowej we Francji, jaką otrzymało Starostwo Piaseczyńskiego właśnie z tego kraju. A szerzej o tej ofercie w poniższym materiale dźwiękowym.

Powiat Piaseczyński dla uchodźców – Lokalne społeczności mają głos 22.03.2022

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, co godzinę od 10 do 17. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia uchodźców z Ukrainy przez samorządy? Przeczytaj i posłuchaj także jak Żabia Wola pomaga uchodźcom.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia