Tarczyn wspiera uchodźców

0
62
Na zdjęciu Marcin Kiliański sekretarz gminy Tarczyn
Jak Tarczyn wspiera uchodźców? Na antenie Radia Bezpieczna Podróż na to pytanie odpowiada sekretarz gminy Marcin Kiliański.

Jak gmina Tarczyn wspiera uchodźców? O tym usłyszysz w audycji “Lokalne społeczności mają głos” w Radiu Bezpieczna Podróż. Jej gościem był sekretarz gminy Tarczyn Marcin Kiliański. Wedle jego słów na terenie miasta i okolicznych miejscowości przebywa od 400 do 500 uchodźców z Ukrainy. Wszyscy oni znaleźli schronienie w prywatnych domach. Średnio przypada od 5 do 12 osób na rodzinę. Przede wszystkim społeczność gminy od samego początku włączyła się w pomoc Ukraińcom. Czyni to zarówno poprzez zbiórki darów, jak i inicjatywy organizacji pozarządowych. Więcej o tym, w jaki jeszcze sposób Tarczyn pomaga uchodźcom usłyszysz w naszym materiale.

Tarczyn wspiera uchodźców – Lokalne społeczności mają głos 31.03.2022

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, co godzinę od 10 do 17. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia uchodźców z Ukrainy przez samorządy? Przeczytaj i posłuchaj także jak dzielnica Włochy pomaga uchodźcom.

Przekaż 1% podatku na rzecz: Fundacji Emanio Arcus.