Jak Konstancin-Jeziorna pomaga uchodźcom?

403

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu Ryszard Machałek, zastępca burmistrza Konstancina-Jeziorna. Jak Konstancin-Jeziorna pomaga uchodźcom?
O tym na jaką pomoc mogą liczyć uchodźcy w gminie Konstancin-Jeziorna mówi zastępca burmistrza Ryszard Machałek

Jak Konstancin-Jeziorna pomaga uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy? O tym na antenie Radia Bezpieczna Podróż mówił Michał Machałek, zastępca burmistrza Konstancina-Jeziorna. Przede wszystkim jak zaznaczył na terenie gminy szacunkowo przebywa około tysiąca uchodźców. Są to głównie kobiety i dzieci. Wszyscy przebywają w domach prywatnych na zaproszenie tutejszych rodzin. Ponadto lokalna społeczność jest zaangażowana w zbiórkę darów. Wolontariusze prowadzą punktu zbiórek i dystrybucji. Trafia tam głównie żywność, ubrania i środki higieny osobistej. Również w pomoc osobom z Ukrainy zaangażowały się miasta partnerskie Konstancina-Jeziorna. Jak jeszcze ta gmina wspiera uchodźców? O tym usłyszysz w naszym materiale.

Jak Konstancin-Jeziorna pomaga uchodźcom? – Lokalne społeczności mają głos 01.04.2022

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, co godzinę od 10 do 17. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia uchodźców z Ukrainy przez samorządy? Przeczytaj i posłuchaj także jak gmina Wołomin wspiera Ukrainę.

Przekaż 1% na rzecz: Fundacji Emanio Arcus.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia