Jak Konstancin-Jeziorna pomaga uchodźcom?

73
Na zdjęciu Ryszard Machałek, zastępca burmistrza Konstancina-Jeziorna. Jak Konstancin-Jeziorna pomaga uchodźcom?
O tym na jaką pomoc mogą liczyć uchodźcy w gminie Konstancin-Jeziorna mówi zastępca burmistrza Ryszard Machałek

Jak Konstancin-Jeziorna pomaga uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy? O tym na antenie Radia Bezpieczna Podróż mówił Michał Machałek, zastępca burmistrza Konstancina-Jeziorna. Przede wszystkim jak zaznaczył na terenie gminy szacunkowo przebywa około tysiąca uchodźców. Są to głównie kobiety i dzieci. Wszyscy przebywają w domach prywatnych na zaproszenie tutejszych rodzin. Ponadto lokalna społeczność jest zaangażowana w zbiórkę darów. Wolontariusze prowadzą punktu zbiórek i dystrybucji. Trafia tam głównie żywność, ubrania i środki higieny osobistej. Również w pomoc osobom z Ukrainy zaangażowały się miasta partnerskie Konstancina-Jeziorna. Jak jeszcze ta gmina wspiera uchodźców? O tym usłyszysz w naszym materiale.

Jak Konstancin-Jeziorna pomaga uchodźcom? – Lokalne społeczności mają głos 01.04.2022

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, co godzinę od 10 do 17. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia uchodźców z Ukrainy przez samorządy? Przeczytaj i posłuchaj także jak gmina Wołomin wspiera Ukrainę.

Przekaż 1% na rzecz: Fundacji Emanio Arcus.