Zagrożona turystyka turyści odwołują rezerwacje

0
66
Zamek Królewski w Warszawie
Zamek Królewski w Warszawie - Zagrożona turystyka turyści odwołują rezerwacje

Polska – zagrożona turystyka turyści odwołują rezerwacje, co dalej na tym rynku?

Dlaczego Polska nie jest w tej chwili bezpiecznym krajem na podróżowanie, czy tak uważa wielu zagranicznych turystów.

W ostatnich tygodniach w związku najazdem Rosji na Ukrainę zostało anulowanych około 40 proc. indywidualnych rezerwacji turystycznych w naszym kraju. Obserwujemy też sytuację, gdy odwoływanych jest ponad 30 procent zagranicznych imprez turystycznych czy konferencji planowanych w Polsce. Spadek ten dotyczy rezerwacji w biurach turystycznych oraz noclegów w hotelach. Podstawową przyczyną jest to, że Polska zlokalizowana jest na granicy konfliktu, i dlatego jest to miejsce o podwyższonym ryzyku. Polska Organizacja Turystyczna robi ze swej strony wszystko aby rozwiać obawy zagranicznych turystów, z jakim skutkiem dowiemy się po sezonie.

Jeżeli chodzi o branże turystyczną wygląda na to że tym razem rząd nie planuje żadnego nowego wsparcia ze stratami. To kolejny raz po epidemii COVID-19 gdzie zmniejszona liczba turystów może postawić ją przed trudnym zadaniem.

Polska nie jest jedynym krajem z Europy Środkowo-Wschodniej gdzie wojna wpływa na decyzje zagranicznych gości. Dotyczy to także innych krajów bardziej odległych od miejsca walk w naszym regionie. Czy konflikt wymusił odłożenie tych planów na później, zobaczymy. Wszystko zależy od tego kiedy zakończy się wojna.

Zamek na Wawelu w Krakowie
Zamek na Wawelu w Krakowie – Zagrożona turystyka turyści odwołują rezerwacje

Zagrożona turystyka turyści odwołują rezerwacje – zagraniczne media o Polsce

Turyści zagraniczni przejeżdżają zwykle przez całą Polskę, często są to wycieczki objazdowe. Najchętniej odwiedzane miasta to Zakopane, Kraków, Oświęcim, Częstochowa, Wrocław, Toruń lub Warszawa. Niestety teraz nie ma większego znaczenia, gdzie turysta planuje przyjechać.  W zagranicznych mediach, nie zachęca się do odwiedzenia Polski. Niewiele też można usłyszeć o otwartości i gościnności Polaków, w wielu wmawia się, że w polskich miastach sytuacja wygląda jak na granicy na początku wojny, a ludzie leżą na ulicach.

Z pewnością warto przekazać 1% na rzecz: Fundacji Emanio Arcus

Słuchaj także Radia Bezpieczna Podróż 

Na koniec o tym co zrobić żeby wiedzieć więcej czytaj

Tu oglądaj o 10 Najpiękniejszych miejscach w Polsce część 1