Ucieczka od winy – odcinek 4

300

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu kobieta ze spuszczoną głową, siedząca na huśtawce. Kadr ilustrujący temat ucieczka od winy
Ucieczka od winy - czy to dobrze dla człowieka, że nie chce przyznać się do winy? Pyta Waldemar Linke na antenie Radia Bezpieczna Podróż

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

O czym będzie mowa w audycji?

Ucieczka od winy – to temat, który w kolejnym odcinku swojej audycji „Bezpieczna Droga przez Życie” poruszył Waldemar Linke. Często na drodze dochodzi do sytuacji konfliktowych, w których ktoś ponosi szkodę. Zaczyna się wtedy twarda, a nieraz też nie do końca fair toczona gra, której stawką jest wina i poniesienie jej konsekwencji. Winę traktuje się wtedy jak gorący kasztan, którego nikt nie chce wziąć w rękę. Czy ucieczka od winy jest dobrym wyjściem? Czy to dobrze dla człowieka, że nie chce przyjąć winy? Każdy może popełnić błąd, uczynić coś złego. Ważne jest jednak, co z tym zrobimy, jak rozegramy taką sytuację. Przede wszystkim jak rozegramy ją w naszym wnętrzu, bo to tam dzieją się sprawy najważniejsze. Tam można z błędów uczynić punkt wyjścia drogi w górę. 

O tym traktuje najnowsza audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”. Zapraszamy do słuchania.

Bezpieczna Droga przez Życie, odc. 4, cz.1

Ucieczka od winy – Bezpieczna Podróż przez Życie, odc. 4 cz. 1
cz. 2
cz. 3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O sobie mówi: „nie prowadzę samochodu. Prawo jazdy nigdy nie było mi potrzebne do szczęścia. Można powiedzieć, że przejechałem przez życie pociągiem, autobusem, nierzadko dzięki ludzkiej życzliwości. Spędziłem jednak setki godzin rozmawiając z kierowcami: żeby zając czas podróży, przepędzić senność. To były świetne rozmowy, z których wiele pamiętam do dziś”.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy. 

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia