Ucieczka od winy – odcinek 4

0
22
Na zdjęciu kobieta ze spuszczoną głową, siedząca na huśtawce. Kadr ilustrujący temat ucieczka od winy
Ucieczka od winy - czy to dobrze dla człowieka, że nie chce przyznać się do winy? Pyta Waldemar Linke na antenie Radia Bezpieczna Podróż

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

O czym będzie mowa w audycji?

Ucieczka od winy – to temat, który w kolejnym odcinku swojej audycji “Bezpieczna Droga przez Życie” poruszył Waldemar Linke. Często na drodze dochodzi do sytuacji konfliktowych, w których ktoś ponosi szkodę. Zaczyna się wtedy twarda, a nieraz też nie do końca fair toczona gra, której stawką jest wina i poniesienie jej konsekwencji. Winę traktuje się wtedy jak gorący kasztan, którego nikt nie chce wziąć w rękę. Czy ucieczka od winy jest dobrym wyjściem? Czy to dobrze dla człowieka, że nie chce przyjąć winy? Każdy może popełnić błąd, uczynić coś złego. Ważne jest jednak, co z tym zrobimy, jak rozegramy taką sytuację. Przede wszystkim jak rozegramy ją w naszym wnętrzu, bo to tam dzieją się sprawy najważniejsze. Tam można z błędów uczynić punkt wyjścia drogi w górę. 

O tym traktuje najnowsza audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”. Zapraszamy do słuchania.

Bezpieczna Droga przez Życie, odc. 4, cz.1

Ucieczka od winy – Bezpieczna Podróż przez Życie, odc. 4 cz. 1
cz. 2
cz. 3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O sobie mówi: „nie prowadzę samochodu. Prawo jazdy nigdy nie było mi potrzebne do szczęścia. Można powiedzieć, że przejechałem przez życie pociągiem, autobusem, nierzadko dzięki ludzkiej życzliwości. Spędziłem jednak setki godzin rozmawiając z kierowcami: żeby zając czas podróży, przepędzić senność. To były świetne rozmowy, z których wiele pamiętam do dziś”.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy. 

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.