Bony turystyczne na 2022 rok

369

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Bony turystyczne na 2022 rok
Bony turystyczne mają być wsparciem finansowym dla wielu polskich rodzin.

Bony turystyczne na 2022 rok będą obejmować tegoroczną majówkę i wakacje. Taką decyzję podpisał prezydent Andrzej Duda. Kto będzie mógł skorzystać z bonów turystycznych? W jaki sposób będzie można je uzyskać?

Bony turystyczne na 2022 rok – pandemia 

Polski bon turystyczny dostępny jest na platformie ZUS już od 1 sierpnia 2020 roku. Podpisana przez prezydenta ustawa zakłada wydłużenie terminu, w którym można płacić turystycznym bonem. I tak początkowo ostatecznym, końcowym terminem ważności miał być koniec marca bieżącego roku. Władze naszego kraju wydłużyły jednak jego ważność do 30 czerwca. Bony turystyczne to atrakcyjna okazja dla wielu rodzin. W minionych latach pandemia pokrzyżowała wyjazdowe plany i wiele osób nie mogło z nich skorzystać. Dzięki najnowszym założeniom turyści mają mieć przyznane dodatkowe środki na wypoczynek. Tymczasem sam bon turystyczny to nic innego jak elektroniczna forma potwierdzająca uprawnienie do płacenia m.in. za usługi hotelarskie czy imprezy turystyczne. Dokument ważny jest wyłącznie na terenie Polski. Największymi ich beneficjentami mają być rodziny z dziećmi. Jest to także duże ułatwienie dla tak zwanych jednodniowych imprez. 

Bony turystyczny na 2022 rok

Bony turystyczne na 2022 rok – dla kogo? 

Bon turystyczny przysługuje jednorazowo na każde dziecko poniżej 18 roku życia. Warto dodać, że mogą z nich korzystać osoby z niepełnosprawnością. Wsparcie nie jest uzależnione od dochodu rodziny. Na każde dziecko wartość bonu wynosi 500 zł. W przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności kwota to również 500 zł. Państwo w tej sytuacji przyznaje również dodatkowe świadczenie w postaci bonu o wysokości także 500 zł. Ważną zmianą w tej kwestii jest wyżej wspomniana możliwość wykorzystania bonu na imprezy jednodniowe. Osoby, które wcześniej nie zdążyły wykorzystać turystycznego bonu będą mogły to zrobić w ciągu kilku miesięcy 2022 roku. 

Bony turystyczne na 2022 rok

Bony turystyczne na 2022 rok – jak aktywować? 

Aby aktywować bon turystyczny, należy najpierw zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych. Wszystkie niezbędne wskazówki znajdują się na stronie platformy. Przypomnijmy, że dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności mają prawo do tzw. uzupełnienia bonu. W tym celu należy przejść do zakładki „Mój bon”, a następnie wybrać opcje „niepełnosprawne dziecko”. W następnej kolejności pojawi się guzik „Złóż wniosek o dodatkowe świadczenie”. Po wypełnieniu formularza należy okazać skan dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność dziecka. Bony turystyczne na 2022 rok mają być niejako lekarstwem na kryzys w branży turystycznej spowodowany pandemią koronawirusa. Władze naszego kraju podkreślają, że liczą, iż tym samym będą w stanie odciążyć budżet wielu polskich rodzin. 

Foto: Pexels.com

Zobacz także: Biuro podróży dla osób niepełnosprawnych

Przekaż 1% na Fundacje Emanio Arcus

Więcej informacji na temat nowych przepisów względem świadczeń usłyszysz na antenie Radia Bezpieczna Podróż.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia